App Store Google Play

Школа і поліція: у Дніпрі поліцейські проводять уроки безпеки для школярів

02.04.2018 13:40
Школа і поліція: у Дніпрі поліцейські проводять уроки безпеки для школярів

Сьогодні, другого квітня, у Дніпрі стартувала просвітницько-профілактична програма для школярів «Школа і поліція». Відтепер патрульні у форматі уроку-бесіди розповідатимуть міським школярам про їхні права та способи отримати допомогу в разі виникнення проблем, суперечок, цькування чи крадіжки.

Про перший урок та особливості проекту повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення - КЗО «Спеціалізована загальноосвітня школа № 22».

«Патрульна поліція майже з першого дня свого запуску працює з дітьми. Ми їздимо до навчальних закладів, в тому числі, до шкіл, аби проводити профілактичні заняття з дітьми. Цей проект готувався достатньо давно. Проводити заняття будуть офіцери поліції, які проходили спеціальні тренінги, отримали спеціальні сертифікати та мають досвід роботи. Подібні проекти працюють в країнах Європи та в Канаді, Дніпро продовжує цей рух. Ми не чекаємо швидких результатів, адже прагнемо виховати свідомих громадян, якими мають стати нинішні учні після випуску зі школи», - розповів начальник відділу зв'язків з громадськістю патрульної поліції Дніпропетровської області Павло Карманов

Наразі у Дніпрі правоохоронці обрали 65 шкіл, за якими будуть закріплені поліцейські. З початку нового навчального року, тобто починаючи з вересня, планують охопити всі середні навчальні заклади.

«У Дніпрі є велика патрульна поліція, яка дозволить втілити проект у життя. Мета – забезпечити безпеку дітей, навчити їх правильній поведінці, бути тим поліцейським, до якого можуть звернутися за допомогою діти або батьки», - пояснила начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровській області Ганна Карпеченкова.

Згідно з програмою, один патрульний буде приходити до школи, за якою він закріплений. Наразі заняття будуть проводити 10 патрульних. Теми уроків стосуватимуться безпеки дітей, починаючи від правил дорожнього руху, правил поводження з небезпечними знахідками, поведінки у великому натовпі. Крім того, займатимуться попередженням впливу правопорушень, що включає багато факторів: сімейне середовище, побудова стосунків, насильство та скоєння кримінальних правопорушень.

«Співпраця з поліцією є пріоритетом для нас, особливо коли йдеться про профілактику правопорушень серед школярів. Краще проводити профілактику, аніж боротися з негативними наслідками. Спеціальна програма, яка розроблена Міністерством освіти передбачає 19 занять. Всі категорії учнів – від першого до випускного класу – будуть охоплені цією програмою. Всі витрати лягають на державний бюджет, міські кошти зовсім не витрачалися», - зазначив головний спеціаліст управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Владислав Полушкін.

Перший урок патрульні присвятили проблемі буллінгу в шкільному колективі. Зокрема, учням 6 класу пояснили, що існують декілька видів цькування: фізичний, економічний, психологічний, сексуальний та кібербулінг. За допомогою бесіди школярам розповіли, як захисти себе або допомогти своїм одноліткам.

Нагадаємо, що співробітники відділу безпеки руху та управління патрульної поліції у Дніпрі провели спільну акцію "Безпечний перехід", яка мала на меті привернути увагу як дорослих, так і школярів до необхідності неухильно дотримуватися Правил дорожнього руху.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі почастішали випадки недбалого ставлення батьків до власних дітей. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...