App Store Google Play

Впровадження системи «Custody Recods» у ізоляторах тимчасового тримання це позитивний крок, - правозахисник Дмитро Рева

30.03.2018 17:40
Впровадження системи «Custody Recods» у ізоляторах тимчасового тримання це позитивний крок, - правозахисник Дмитро Рева

Вчора, 29 березня, у дніпровському ізоляторі тимчасового тримання (ІТТ) презентували перший в в Україні пілотний проект впровадження системи «Custody Recods», що має на меті забезпечити постійний контроль за дотриманням прав людини під час затримання та унеможливити здійснення неправомірних дій з боку правоохоронних органів. Голова Правозахисної групи «СІЧ» поділився із кореспондентом Дніпрограда своїми очікуваннями від запуску цього проекту, а також розповів про ситуацію із забезпеченням прав затриманих у регіоні. 

Завдяки системі «Custody Recods» затримані будуть перебувати під цілодобовим відеонаглядом, а спеціально навчені інспектори здійснюватимуть постійне опитування в'язнів з метою контролю за виконанням їхніх прав. Окрім цього буде впроваджена електронна фіксація усієї документації.

Правозахисник зазначає, що проект стосується не СІЗО, а  виключно ізоляторів тимчасового тримання.  ІТТ — це теж пенітенціарні установи, де протягом кількох днів перебувають підозрювані до обрання  їм міри запобіжного заходу, чи на час короткотривалих слідчих дій. 

 «Наскільки мені відомо, й раніше в більшості камер ІТТ була встановлена система відеофіксації. Відтепер вона охоплює не лише камери, а й усі приміщення, в яких потенційно можуть перебувати затримані – коридори, кладові та кімнати для спілкування з працівниками поліції. Це, безумовно, позитивний крок. Але найбільше звернень про порушення прав до нас надходить з поліцейських відділків. Як правило, більшість процесуальних порушень здійснюються саме там. Поки подібні проекти не будуть запроваджені у всіх відділках - казати про системний підхід до захисту прав затриманих говорити зарано”, - зазначив Дмитро Рева.

Голова ПГ «СІЧ» також додав, що найчастіше громадяни звертаються зі скаргами про катування зі сторони правоохоронців, які таким чином намагаються «вибити» із затриманих зізнання у злочині, які вони не вчиняли. 
Також Дмитро Рева повідомив, що на жаль продовжує існувати негативна практика щодо затриманих, які мають наркотичну залежність. Співробітники поліції часто шантажують таких осіб і обіцяють їм наркотики в обмін на додаткові зізнання у так званих «глухарях» (нерозкритих злочинах).

«Звичайно, що останнім часом в поліції є ряд позитивних змін. Зокрема, мова про реформу патрульної поліції, впровадження інституту поліцейських обмудсменів і високий рівень відкритості до громадськості у порівнянні з 2010-2013 роками. Ми часто співпрацюємо із правоохоронцями, запрошуємо їх на наші заходи, проводимо консультації тощо. Але наразі все ж продовжує існувати ряд різноманітних проблем у системі правоохоронних органів, які потрібно терміново вирішувати”, - підсумував Дмитро Рева.

Нагадаємо, у грудні правозахисники та поліція обговорили формат співпраці та взаєморозуміння у сфері дотримання прав затриманих чи вже засуджених громадян.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...