App Store Google Play

В об’єднаних громадах області за три роки реалізували майже тисячу інфраструктурних проектів

29.03.2018 14:20
В об’єднаних громадах області за три роки реалізували майже тисячу інфраструктурних проектів

В об’єднаних громадах регіону за три останні роки реалізували майже тисячу проектів розвитку. Це ремонт доріг, реконструкція шкіл і амбулаторій, будівництво дитсадків, зведення водоводів, відкриття ЦНАПів, створення Центрів безпеки. Зокрема, торік держава підтримала ОТГ області на 135 млн грн. Це одна з найбільших інфраструктурних субвенцій в Україні. Про це повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко, передає Дніпроград.

«Децентралізація, ініційована Президентом України Петром Порошенком, – одна з найрезультативніших реформ. Вона демонструє радикальні зміни, які відчувають у кожному куточку Дніпропетровщини. Наразі в області створена 61 об’єднана громада. На місця передані владні повноваження та фінансові ресурси. Результат – модернізація шкіл, будівництво дитсадків, освітлення вулиць, ремонт доріг. За три останні роки в ОТГ регіону реалізували майже тисячу інфраструктурних проектів, частину з них – за рахунок інфраструктурної субвенції», – зазначив Валентин Резніченко.  

Зокрема, торік інфраструктурна субвенція реалізована стовідсотково в Богданівській, Вербківській, Ляшківській, Могилівській, Новопокровській, Сурсько-Литовській, Васильківській, Софіївській, Томаківській, Роздорській, Новолатівській і Новопавлівській ОТГ.

Як показує практика, найефективніше освоюють державну субвенцію громади, які утворилися в області протягом 2015-2016 років.

«На проекти розвитку отримали понад 15 млн грн державної субвенції. Кошти стовідсотково витрачаємо на поліпшення інфраструктури. Модернізуємо школу і будуємо біля неї сучасний стадіон, капітально ремонтуємо дороги, більша частина яких ніколи не знала асфальту. На момент об’єднання в нас не було жодної освітленої вулиці – сьогодні проблема втратила актуальність», – розказав староста Волоського старостинського округу Новоолександрівської ОТГ Андрій Пінчук. 

Позитивну динаміку демонструє і громада-першопроходець – Слобожанська.

«Село Степове, яке увійшло до складу громади, хвилювалося, що його будуть фінансувати за залишковим принципом. Та люди непокоїлися даремно. Сьогодні вся інфраструктурна субвенція витрачається на приєднану територію. Ми збудували Центр безпеки, утеплили школу, зараз реконструюємо дитсадок, Будинок культури. Немає жодної вулиці, де б не велися якісь роботи», – акцентувала староста Степнянського старостинського округу  Слобожанської ОТГ Євгенія Корінна. 

Грушівська ОТГ за рахунок інфраструктурної субвенції звела сучасний ЦНАП, де наразі надається 125 адмінпослуг. А в населених пунктах Вакулівської ОТГ запрацював безкоштовний Wi-Fi.

«Інфраструктурна субвенція – стабільне джерело надходжень з Держбюджету. Фінансування розвитку ОТГ здійснюється за умови розробки цільових проектів. За ці кошти об’єднані громади можуть втілювати свої заповітні мрії», – зауважила директор Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна. 

Кошти інфраструктурної субвенції розподіляються між бюджетами об’єднаних громад пропорційно до площі та кількості сільського населення.

Торік на розвиток територій Дніпропетровщини держава спрямувала майже 1 млрд грн, з них 135 млн – на об’єднані громади.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...