App Store Google Play

У Дніпрі відбувся форум-театр "Право вибору переселенців" за участі представників ОБСЄ

28.03.2018 12:00
У Дніпрі відбувся форум-театр "Право вибору переселенців" за участі представників ОБСЄ

25 березня у Дніпрі відбувся Форум-театр «Право вибору переселенців». У заході взяли участь 18 осіб. Це і ВПО, котрі проживають у Дніпрі, і студенти, і громадські активісти, волонтери й активні дніпряни. На виставу також завітали представники ОБСЄ. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу ВІ "Активна громада".

Під час форум-театру учасники грали в театральні ігри, обговорювали існуючі виклики та проблеми ВПО. Шляхом розгляду та аналізу різноманітних складних ситуацій, у яких опинилися донедавна мешканці Сходу України, вони спробували знайти відповіді.

Окрім цього, під час заходу глядачам була представлена вистава, актори якої продемонстрували складні життєві обставини ВПО. У свою чергу, глядачі мали можливість знайти вихід із тієї або іншої ситуації, використовуючи досвід інших людей у подібних випадках, а також власний інтелект, знання і навички.

У ролі джокера виступила регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у м. Запоріжжя Анна Єрьоменко.

«Актори розповідали історію молодого чоловіка, який не мав прописки та можливості працювати за фахом. Йому допомогли друзі та дівчина (у результаті вони одружилися, і з’являється можливість прописатися). Також були і негативні контакти з людьми, і ми застосували прийом – зміни актора. Таким чином переграли сценку в більш реалістичну. Загалом, глядачі були налаштовані позитивно. Вони ставили питання щодо неможливості голосування, і чому це погано? Цікавились і законодавчою базою теж», - зазначає Анна Єрьоменко.

Форум-театр – методика, ще не поширена в Україні, але вона давно й ефективно використовується у багатьох країнах світу. По-перше, як засіб зробити суспільство щасливішим. По-друге, як спосіб відкриття самого себе, визначення та вираження своїх бажань. І звісно ж, як знаряддя зміни обставин, що спричинили нещастя та біль, на знаряддя посилення того, що приносить мир та радість.

Регіональний координатор «Активної Громади» у м. Дніпро Дмитро Чернишов зазначив, що тема переселенців, на жаль, ігнорується більшістю мешканців міста. Він також відмітив, що «у деяких країнах ЄС можуть голосувати на виборах будь-які громадяни іншої країни ЄС, які «прикріпляються» до свого нинішнього місця проживання. Причому вони не позбавляються права голосу і у тих країнах, громадянами яких вони є. Тому нам треба працювати над вдосконаленням виборчого законодавства України, щоб всі переселенці отримали право голосувати на виборах».

Зазначимо, подібні вистави відбуваються в 20 містах України в межах діяльності Інституту «Республіка» та ВІ «Активна Громада» за підтримки Фонду сприяння демократії при Посольстві США в Україні. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» - об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...