App Store Google Play

У Дніпрі досвідчені громади презентували найуспішніші інфраструктурні проекти в ОТГ

28.03.2018 20:30
 У Дніпрі досвідчені громади презентували найуспішніші інфраструктурні проекти в ОТГ

Відремонтовані десятки шкіл, побудовані стадіони та дитячі садки, модернізовані сільські клуби, обладнані амбулаторії, переобладнані водогони, створені ЦНАПи. З початку реформи децентралізації в об'єднаних територіальних громадах за рахунок коштів державної субвенції зроблено чимало. Тож сьогодні, 28 березня, у Дніпропетровському центрі місцевого самоврядування ОТГ продовжили практику обміну досвідом між громадами та разом із представниками ЗМІ на медіа-ланчі обговорили питання реалізації та впровадження інфраструктурної субвенції. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Протягом трьох років громади  регіону реалізували багато проектів, які були повністю або частково профінансовані за кошти інфраструктурної субвенції об’єднаним територіальним громадам. Тож досвідчені ОТГ Дніпропетровщини поділилися секретами успіху із журналістами. Також захід відвідали проектні менеджери 22 новоутворених громад, для яких 2018 рік стане першим роком реалізації інфраструктурної субвенції.

"Інфраструктурна субвенція - це надзвичайно важливий ресурс підтримки місцевого розвитку ОТГ, який громада буде отримувати протягом п'яти років з держбюджету. Сьогодні показові громади з чималим багажем досвіду презентують кращі практики, які були реалізовані в минулі року, і тепер є прикладом для молодих громад. Зокрема, це проекти з проведення водозабезпечення у населених пунктах, адже протягом майже століття для деяких селищ питання питної води було проблемним. Також це і проекти, які стосуються модернізації роботи бюджетних закладів - реконструкція шкіл, дитячих садочків, будівництво центрів надання адмінпослуг. Окрім того, важливим напрямком інфраструктурної субвенції є освітлення вулиць та будівництво доріг", - розповіла директор Дніпропетровського центру місцевого самоврядування Олена Тертишна.

Відтак Андрій Пінчук, староста Волоської ОТГ, яка існує вже протягом трьох років, розповів, що за невеликий проміжок часу громаді вдалося реалізувати цілу низку соціальних проектів, навчитися заробляти й раціонально розподіляти кошти, а також чітко формувати ключові напрями подальшого розвитку. 

"Наша громада була однією перших, яка вирішила об'єднатися. І за це час ми досягли значних успіхів. Презентуємо свій досвід, щоб новостворені громади могли на ньому повчитися. Завдяки інфраструктурній субвенції ми збудували новий шкільний стадіон, реконструювали навчально-виховний комплекс, завдяки чому створили додаткові місця для дітей дошкільного віку, капітально відремонтували не просто дороги, де були ями, а ті вулиці, які ніколи не бачили асфальтування. Також серйозно зайнялися освітленням населених пунктів, адже до об'єднання вулиці не мали освітлення взагалі, тепер - на 80%, до кінця року освітлемо на всі 100%", - розповів Андрій Пінчук.

Окрім того, у районі практично не було питної води. Постійно вода була лише в 10% населення, ще 40% отримували воду кілька разів на тиждень по кілька годин, у решти жителів взагалі ніякої централізованого постачання води не було: вони її брали або в громадських криницях, або взимку збирали сніг і лід і чекали поки розтане.

"І це у 21 столітті. Наразі в ОТГ діє КП "Волоські мережі", яке контролює водозабезпечення селищ. Комунальне підприємство забезпечує кожне подвір'я громади. Біля кожного будинку встановлюється колодязь з лічильником води. Споживач оплачує тільки реально спожиту їм воду. Вода постачається 24 години на добу і 7 днів на тиждень", - зазначив Пінчук.

В свою чергу староста Степнянського старостинського устрою Слобожанської ОТГ Євгенія Корінна розповіла, що село Степове та село Слобожанське об’єдналися в одну громаду в кінці 2015 року. І майже одразу містяни відчули перевагу реформи децентралізації – у місцеві бюджети надійшло у 5 разів більше доходів. За короткий час ОТГ досягла неабияких успіхів, зокрема, завдяки інфраструктурній субвенції було утеплено фасад школи, реконструйовано дитячий садок та будинок культури, збудовано Центр безпеки.

"У наших населених пунктах немає жодної вулиці, де б не йшли ремонтні роботи. Це і асфальтування доріг, і освітлення, і каналізація. Діяльність розгорнута неабияка. Саме у селищі Степовому був першим відкритий Центр безпеки. Це так зване міні-ДСНС, яке має своїх рятувальників та пожежно-рятувальне спорядження. Проте на цьому ми не зупиняємося, плани в нас великі. Вже наступного року ми реалізуємо проект системи відеоспостереження у всій ОТГ. І в Центрі безпеки відбуватиметься цілодобовий моніторинг безпеки громадського порядку", - розповіла Євгенія Корінна.

 

До слова, розмір субвенції на розвиток інфраструктури, яку виділяють із держбюджету, для кожної ОТГ є різним. Суму виплат вираховують відповідно до кількості населення та площі об’єднаної громади..

Васильківська ОТГ за рахунок інфраструктурної субвенції збудувала сучасний ЦНАП. У населених пунктах Вакулівської ОТГ створюють комунікаційну мережу і проводять безкоштовний Wi-Fi.

Повністю відремонтовані внутрішні дороги у Богданівській та Вербківській громадах. Капітально відремонтовано амбулаторії у с. Велика Костромка Апостолівського району. Побудовано футбольне поле у с. Новоолександрівці. Усього впродовж 2017 року в Дніпропетровських громадах реалізовано 159 проектів загальних коштом 135 млн.

Під час заходу учасники обговорили нагальні питання, представники громад-лідерів закликали усіх не зволікати та об'єднуватися, а також не боятися впроваджувати амбітні плани розвитку своїх громад.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...