App Store Google Play

Протягом трьох років на Дніпропетровщині втілили майже 60 екологічних проектів

28.03.2018 15:30
Протягом трьох років на Дніпропетровщині втілили майже 60 екологічних проектів

У Дніпропетровській області за три останніх роки втілили в життя близько 60 екопроектів. Серед них – захист від підтоплень, зариблення, розчищення балок і річок, організація екологічних семінарів, створення екосайту. Про підсумки 1096 днів роботи повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу ДніпроОДА. 

«За три роки ДніпроОДА втілила в життя майже 60 екологічних проектів: розчищали русла річок, ліквідовували підтоплення будинків, створювали заповідні зони, проводили екосемінари, зариблювали річку Дніпро. Крім того, запрацював унікальний екосайт. Амбіційні плани маємо й на 2018-й рік. Роботи очікується не менше. Активно впроваджувати нові екологічні проекти – таке завдання Президента України Петра Порошенка», – зазначив Валентин Резніченко.

Зокрема, тільки у 2017-му розчистили з десяток річок у восьми районах регіону. Знову стали повноводними Інгулець, Кам’янка, Самарчук, Шиянка, Кільчень, Мокра Сура, Томаківка, Заплавка, Ревун та Бакаї. В річках укріпили береги, вичистили мул і зарості очерету. Проблеми, які дошкуляли десятиліттями, нарешті втратили актуальність.

ДніпроОДА продовжує втілювати Програму відновлення біологічного режиму річки Дніпро. Воду очищують за допомогою риб-біомеліорантів, які харчуються водоростями. Щороку у водний об’єкт випускають більше 1 млн карпів, товстолобиків та білих амурів. До 2025 року Дніпро планують «заселити» 9 млн рибин.  

Екосайт ecoinfo.pro, який розповідає про стан довкілля на Дніпропетровщині, визнали найоригінальнішим IT-проектом в Україні. Спільний проект ДніпроОДА та ІТ-волонтерів переміг у конкурсі стартапів за програмою EGAP. На сайті можна дізнатися, які заводи найбільше впливають на атмосферу в конкретному місці, та прогулятися заповідними зонами за допомогою 3D екскурсій.

Крім того, на ресурсі – інформація про стан повітря в будь-якій точці Дніпропетровщини. Уже нанесено майже 3 тис точок екомоніторингу. У Дніпрі, Нікополі та Павлограді працюють три нові стаціонарні пости моніторингу, областю колесить пересувна мобільна лабораторія для вимірювання якості атмосферного повітря.

Продовжується серія безкоштовних просвітницьких семінарів від департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА. Вони – не тільки для підприємців, а й для студентів-екологів вишів області.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...