App Store Google Play

Банк який належить дніпровським бізнесменам позбавили ліцензії за відмивання грошей

28.03.2018 12:40
Банк який належить дніпровським бізнесменам позбавили ліцензії за відмивання грошей

Європейський центральний банк за пропозицією Фінансової інспекції Естонії анулював 26 березня ліцензію кредитної установи, виданого банку Versobank AS, яким володіють громадяни України, дніпряни Вадим Єрмолаєв і Станіслав Віленський. Ліцензію анульовано у зв'язку з істотними і тривалими порушеннями вимог закону, в першу чергу в сфері боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму, повідомила в понеділок прес-служба Фінансової інспекції, передає Дніпроград.

Порушення носили системний характер і не були усунені навіть після попередження з боку наглядового органу.

У зв'язку з відкликанням ліцензії негайно припиняються всі операції і операції Versobank, включаючи виплати вкладникам та іншим кредиторам. Про припинення діяльності банку повідомлено Гарантійному фонду, а в суд подано заяву про примусову ліквідацію Versobank.

27 березня рада Гарантійного фонду проведе збори для обговорення умов відшкодування вкладів.

За словами глави Фінінспекція Кільвара Кесслера, відкликання ліцензії Versobank є ізольованим випадком і не стосується інших працюючих в Естонії кредитно-фінансових установ. Статутний капітал Versobank - 14 млн євро.

"Versobank AS має 5600 клієнтів, з яких тільки 2000 є резидентами Естонії. Це одна з найменших кредитних установ в Естонії, закриття якої не матиме негативних наслідків для фінансової системи Естонії. Саме тому щодо банку не була ініційована процедура санації. Для задоволення вимог вкладників у Versobank достатньо коштів", - пояснив Кесслер.

Рішення про примусову ліквідацію Versobank має прийняти Харьюський повітовий суд, який також призначить осіб, відповідальних за процедуру ліквідації і задоволення вимог кредиторів.

Versobank був заснований в 1999 році, контрольним пакетом його акцій володів кіпрський офшор Cyprus Popular Bank Public Co Ltd (колишня назва Marfin Popular Bank Ltd). У 2012 році 85% акцій Versobank AS купила українська компанія "Укрсельхозпром", що входить в холдинг "Алеф". Основними власниками "Алеф" є громадяни України Вадим Єрмолаєв і Станіслав Віленський.

 

Теги: гроші, банка

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...