App Store Google Play

Андрій Денисенко категорично засудив ініціативу переведення України на латиницю

28.03.2018 13:20
Андрій Денисенко категорично засудив ініціативу переведення України на латиницю

Ініціативу міністра закордонних справ Павла Клімкіна щодо проведення громадських обговорень переведення України на користування латиницею замість кирилиці народний депутат з Дніпра назвав глибинною ідеологічною диверсією. Про це сьогодні 28 березня Денисенко написав на своїй офіційній сторінці в соціальній мережі Facebook.

“Замість переводити Україну на латиницю, варто перевести Клімкіна з міністрів хоча би до сьомого класу нашої школи, де вивчають ранню добу Русі-України, а в разі не допоможе - й до слідчого ізолятора СБУ. Взагалі не знаю, чи можна придумати сьогодні глибиннішу ідеологічну диверсію, яка била би у самі підвалини нашої культури та державності, ніж Клімкін з його вкидом про перехід на латиницю”, - не стримує свого обурення народний обранець.

На думку Денисенка, латинізація мови, як мінімум, примітивізує справу усамостійнення України, зводить український культурний процес до рівня хворобливого заперечення усіх позірно подібних до російських культурних форм у той час, коли саме Київ був зразком наслідування та джерелом запозичень для північних сусідів протягом багатьох століть.

“Нам пропонують зректися кирилиці, яка поширилася Східною Європою саме з київських пагорбів, якою написані усі наші стародавні літописи, Слово о полку Ігоревім та всі інші першотвори нашої літератури. Врешті, перші слова, записані українською мовою, вишкрябані в ХІ столітті на стінах Софії Київської саме кирилицею, від якої пропонує відмовитися пан Клімкін”, - нагадує про історично-культурологічний контекст кирилиці Андрій Денисенко.

Народний депутат нагадує, що ця система письма, відпрацьована протягом тисячоліття, стала одним з ключових кодів нашої національної ідентичності на рівні з вишиванкою.

“Відмовитися від кирилиці - це обрізати тисячолітнє коріння України та проголосити мерянську Москву єдиним спадкоємцем києворуської традиції. Це створити ще одну штучну лінію розколу всередині країни, зробити нашу культуру й державу чужими, німими й сліпими для десятків мільйонів зрусифікованих українців, не допустити відновлення рідного слова, писемності та поширення державності на Кубані, Донщині, Слобожанщині, Далекому сході і всіх теренах Імперії, населених українцями”, - пояснює Денисенко.

Для Клімкіна, який народився у Курську, а освіту отримав у Москві, не існує україноцентричного стереотипу сприйняття. На жаль, міністр мислить російськими шаблонами, замінивши їх на антиросійські.

“Сьогодні взагалі важко зрозуміти, де закінчується малограмотний міністр з ініціативою, а де починається корисний ідіот чи навіть агент Кремля на утриманні українських платників податків”, - резюмує свій пост Андрій Денисенко.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...