App Store Google Play

Як мешканцям Дніпра та області укласти договір з сімейним лікарем, - відповідь фахівця

27.03.2018 15:40
Як мешканцям Дніпра та області укласти договір з сімейним лікарем, - відповідь фахівця

З другого квітня мешканці Дніпропетровщини можуть укласти договір зі своїм сімейним лікарем у рамках кампанії «Лікар для кожної сім’ї». Про те, як обрати лікаря та про алгоритм підписання декларації повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів начальника обласного центру здоров’я Алли Толчинської.

«Для кожної особи важливо обрати свого лікаря, якому можна довіритися, порадитися та отримати якісне лікування. Кожен має право підписати декларацію з сімейним лікарем, педіатром чи терапевтом. Обирати лікаря можна у будь-якому закладі первинної допомоги, незалежно від місця проживання або прописки. Медичні заклади, з лікарями яких вже можна підписувати декларації, легко розрізнити за спеціальною наліпкою «Тут можна обрати свого лікаря», - розповіла Алла Толчинська.

Для підписання декларації потрібно, насамперед, обрати лікаря та перевірити, чи підключений заклад до системи HELSI. Пацієнти повинні обов’язково мати з собою паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон. Декларацію від імені дитини можуть підписати батьки, маючи при собі свідоцтво про народження.

«Заповнювати декларацію на папері на папері не потрібно, це не справжня декларація. Її мають реєструвати лише в електронному вигляді. Після цього на телефон пацієнта надходить код-підтвердження. Після цього декларацію роздруковують у двох примірниках. Завірення декларації відбувається електронним цифровим підписом медичного працівника. Таким чином, декларація вноситься до електронної системи», - пояснила Алла Толчинська.

Єдина причина, через яку лікар може відмовити пацієнтові, – набрав установлену кількість пацієнтів. До лікаря-терапевта може прикріпитися 2 тисячі пацієнтів, до сімейного лікаря – 1800 пацієнтів та до педіатра – 900.

Раніше повідомлялося, що модель страхування від МОЗ на рівні первинної медичної допомоги, яку впровадимо з 1-го січня 2017 року на усій території України. У реформі будуть залучені кошти вже з наявних податків, тобто додаткових зборів кошт чи створення страхових компаній не передбачено. Тож педіатрам, сімейним лікарям, терапевтам нараховуватимуть кошти за зареєстрованого пацієнта у розмірі приблизно 210 грн за кожного. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...