App Store Google Play

Вже за два тижні дані перших екологічних досліджень в області покажуть динаміку забруднень повітря

27.03.2018 09:40
Вже за два тижні дані перших екологічних досліджень в області покажуть динаміку забруднень повітря

Екологічний активіст та депутат Дніпропетровської обласної ради Олексій Ангурець повідомив, що найближчим часом Система екологічного моніторингу в Дніпропетровській області надасть перші офіційні дані про дослідження забрудення повітря . Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на сторінку депутата у Facebook.

"За два тижня будуть готові попередні результати статистичної обробки даних з початку року. Вони нам покажуть картину динаміки забруднень в зоні постів. Вже зараз ми бачимо практично постійне перевищення рівня забруднення по двоокису азоту та озону. Ми зможемо відокремити пересувні джерела (авто) від стаціонарних (підприємства). А це вже основа для прийняття управлінських рішень щодо регулювання транспортного потоку. Також відслідкувавши кореляцію рівня забруднення із погодними показниками можна буде давати короткострокові прогнози для населення та попереджувати про можливу небезпеку", - пише Ангурець.

Також він зазначив, що пересувний пост дозволить проаналізувати зону впливу підприємств забруднювачів та порівняти із розрахунковими даними по яких підприємства отримують дозволи на викиди.

Вся інформація про дослідження буде розміщена на веб-порталі "Центру екологічного моніторингу". Окрім цього, наразі функціюють три телеграм-канали, які дозволяють відслідковувати стан забруднення повітря у деяких містах області, це @ecomonitoring_dp, @ecomonitoring_nkp та @ecomonitoring_pvg. 

Також Олексій Ангурець зазначив, що план розвитку Системи складається з трьох блоків:

Перший блок - інформаційний. Створення власного веб порталу, обмін даними з департаментом екології ОГА і іншими відповідними органами, можливість розташування даних на сторонніх сайта.

Другий блок - інструментальний. Дооснащення новими приладами існуючі пости, встановлення нових стаціонарних постів та придбання пересувних. Крім цього розширення переліку речовин та параметрів довкілля.

Третій блок - аналітичний. Подальша статистична обробка даних з метою виявлення джерел забруднення (як первинних так і вторинних). Порівняння даних забруднення із медичними даними. Збір даних про стан довкілля із усіх можливих джерел (моніторинг підприємств, Гідрометцентру тощо), їх порівняння і картографування. Рекомендації для влади по прийняттю рішень із врахуванням екологічної складової.

Нагадаємо, що проект "Система екологічного моніторингу" був презентований 20 грудня у Дніпрі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...