App Store Google Play

У Дніпрі обговорили значення юдео-християнського діалогу в минулому та сучасному житті

27.03.2018 14:40
У Дніпрі обговорили значення юдео-християнського діалогу в минулому та сучасному житті

Вчора, 26 березня, під час засідання Дніпровського історичного клубу науковці та студенти обговорили духовний та життєвий шлях митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку директора музею «Пам'ять єврейського народу та Голокосту в Україні» Ігоря Щупака у Facebook.

Як зазначається, Дніпровський історичний клуб відбувся за участі гостей з Українського католицького університету – доктора наук, дослідника юдео-християнського діалогу Ярослава Кіта та керівника проектів і програм Інституту релігії та суспільства УКУ Ігоря Медвідя.

«Надзвичайно тепла і цікава зустріч була присвячена величній постаті митрополита Андрея Шептицького, його духовному й життєвому шляху та міжрелігійному діалогу в історичній ретроспективі», - підкреслив Ігор Щупак.

Крім того, присутні обговорювали події Голокосту і сьогодення, складні взаємини в українсько-польсько-єврейському трикутнику на Галичині та в Україні в цілому. Йшлося про погроми і взаємодопомогу, конфлікти й злагоду.

Зазначимо, що митрополит Андрей Шептицький відомий своїм впливом на розвиток Української Церкви. Він одним із перших серед ієрархів УГКЦ почав використовувати народну мову в спілкуванні з вірними, досягнув того, що УГКЦ під його багаторічним проводом стала розгалуженою та впливовою інституцією, важливим консолідаційним чинником і духовною опорою в змаганнях за державність України.

У національній пам’яті українців та євреїв митрополит Андрей є видатною людиною і справжнім Праведником. Під час Другої світової війни за його допомоги були врятовані, за різними даними, від 150 до 200 євреїв.

«Духовна спадщина митрополита Шептицького вивчається у «Літній школі» у Львові, є актуальною у складних взаєминах з українським націоналістичним рухом і сучасною політикою Польщі», - додав Ігор Щупак.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...