App Store Google Play

У Дніпрі обговорили значення юдео-християнського діалогу в минулому та сучасному житті

27.03.2018 14:40
У Дніпрі обговорили значення юдео-християнського діалогу в минулому та сучасному житті

Вчора, 26 березня, під час засідання Дніпровського історичного клубу науковці та студенти обговорили духовний та життєвий шлях митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку директора музею «Пам'ять єврейського народу та Голокосту в Україні» Ігоря Щупака у Facebook.

Як зазначається, Дніпровський історичний клуб відбувся за участі гостей з Українського католицького університету – доктора наук, дослідника юдео-християнського діалогу Ярослава Кіта та керівника проектів і програм Інституту релігії та суспільства УКУ Ігоря Медвідя.

«Надзвичайно тепла і цікава зустріч була присвячена величній постаті митрополита Андрея Шептицького, його духовному й життєвому шляху та міжрелігійному діалогу в історичній ретроспективі», - підкреслив Ігор Щупак.

Крім того, присутні обговорювали події Голокосту і сьогодення, складні взаємини в українсько-польсько-єврейському трикутнику на Галичині та в Україні в цілому. Йшлося про погроми і взаємодопомогу, конфлікти й злагоду.

Зазначимо, що митрополит Андрей Шептицький відомий своїм впливом на розвиток Української Церкви. Він одним із перших серед ієрархів УГКЦ почав використовувати народну мову в спілкуванні з вірними, досягнув того, що УГКЦ під його багаторічним проводом стала розгалуженою та впливовою інституцією, важливим консолідаційним чинником і духовною опорою в змаганнях за державність України.

У національній пам’яті українців та євреїв митрополит Андрей є видатною людиною і справжнім Праведником. Під час Другої світової війни за його допомоги були врятовані, за різними даними, від 150 до 200 євреїв.

«Духовна спадщина митрополита Шептицького вивчається у «Літній школі» у Львові, є актуальною у складних взаєминах з українським націоналістичним рухом і сучасною політикою Польщі», - додав Ігор Щупак.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...