App Store Google Play

У Дніпрі обговорили значення юдео-християнського діалогу в минулому та сучасному житті

27.03.2018 14:40
У Дніпрі обговорили значення юдео-християнського діалогу в минулому та сучасному житті

Вчора, 26 березня, під час засідання Дніпровського історичного клубу науковці та студенти обговорили духовний та життєвий шлях митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку директора музею «Пам'ять єврейського народу та Голокосту в Україні» Ігоря Щупака у Facebook.

Як зазначається, Дніпровський історичний клуб відбувся за участі гостей з Українського католицького університету – доктора наук, дослідника юдео-християнського діалогу Ярослава Кіта та керівника проектів і програм Інституту релігії та суспільства УКУ Ігоря Медвідя.

«Надзвичайно тепла і цікава зустріч була присвячена величній постаті митрополита Андрея Шептицького, його духовному й життєвому шляху та міжрелігійному діалогу в історичній ретроспективі», - підкреслив Ігор Щупак.

Крім того, присутні обговорювали події Голокосту і сьогодення, складні взаємини в українсько-польсько-єврейському трикутнику на Галичині та в Україні в цілому. Йшлося про погроми і взаємодопомогу, конфлікти й злагоду.

Зазначимо, що митрополит Андрей Шептицький відомий своїм впливом на розвиток Української Церкви. Він одним із перших серед ієрархів УГКЦ почав використовувати народну мову в спілкуванні з вірними, досягнув того, що УГКЦ під його багаторічним проводом стала розгалуженою та впливовою інституцією, важливим консолідаційним чинником і духовною опорою в змаганнях за державність України.

У національній пам’яті українців та євреїв митрополит Андрей є видатною людиною і справжнім Праведником. Під час Другої світової війни за його допомоги були врятовані, за різними даними, від 150 до 200 євреїв.

«Духовна спадщина митрополита Шептицького вивчається у «Літній школі» у Львові, є актуальною у складних взаєминах з українським націоналістичним рухом і сучасною політикою Польщі», - додав Ігор Щупак.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Правосеки, з ювілеєм!

Ну що, правосеки!  Зі святом вас)))Цього дня у 2014 був заснований Добровольчий Український Корпус Правого Сектора, якщо хтось щось забув. Майже рік відносив цей шеврон і я. На початку «пол...
Костянтин Когтянц

Замах на серце країни

До загрози Разумкова перенести столицю України в Умань слід поставитися більш ніж серйозно. Тим більше, що цій ідеї біля 20 років.Коли Кучма вперше зіткнувся з масовими протестами, він озвучив «...
Слідом за численними віртуальними партіями та мажоритарниками-блогерами у рекламі Фейсбуку раптово (ні) з’явилася якась дивна «Партія ̶Ш̶а̶р̶і̶к̶о̶в̶а̶Шарія». Спочатку я не повірив,...
Отже, як на мене, досить вже у розпачі заламувати руки і шукати винних у тому, що ПАРЄ так очікувано проголосувала за повернення Московії до участі в засіданнях.Поразка нашої дипломатії цілком законом...