App Store Google Play

У Дніпрі нагородили переможців фестивалю-конкурсу «Січеславна-2018»

27.03.2018 12:00
У Дніпрі нагородили переможців фестивалю-конкурсу «Січеславна-2018»

26 березня у Дніпрі нагородили переможців фестивалю на здобуття найвищої театральної нагороди Придніпров'я «Січеславна-2018». Участь у ньому взяло 16 театрів із Дніпра, Запоріжжя, Кривого Рогу, Павлограда та Кам'янського. Загалом актори зіграли 24 вистави. Про це повідомили у прес-службі міськради Дніпра, інформує Дніпроград.

«Уже втретє фестиваль проходить у рамках «Культурної столиці». «Січеславна» – це своєрідний зріз інформації, зріз професійного рівня. У ньому беруть участь лише професійні колективи. Вони демонструють найкращі театральні надбання», – зазначив начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради Євген Хорошилов.

Фестиваль проводиться уже 26-й раз і є найстарішим в Україні. Цього року журі вперше оцінювало одну виставу на відео, адже через сильний снігопад судді не змогли дістатися до Павлограда.

«Спектакль був повністю записаний на відео, і журі його подивилося. Технології допомогли нам впоратися з перешкодами, які спричинила непогода. До речі, цьогоріч було прийнято принципове рішення, що буде два гран-прі: за найкращий спектакль для дітей та для дорослих. Крім статуетки, переможцям у цих номінаціях вручаються грошові призи у розмірі 25 тис. грн», – зазначив директор Дніпропетровського міжобласного відділення Національної спілки театральних діячів України Олександр Шароваров.

Гран-прі за найкращий спектакль для дорослих отримав дніпровський театр «Віримо!» з виставою «На краю світу».

«Я радію за свій театр. Ми показали дві вистави: «Порцеляновий кролик» та «На краю світу». Якщо чесно, я думав, вище оцінять саме «Порцелянового кролика», який вже йде в театрі з аншлагами. А для вистави «На краю світу» це був прем'єрний показ, і в мене є надії на подальший розвиток спектаклю. Про що він, я не розкажу. Приходьте і подивіться», – зазначив художній керівник театру «Віримо!» Володимир Петренко.

Нагороду за найкращий дитячий спектакль здобув криворізький театр з виставою «Аліса в Задзеркаллі».

«Для мене «Аліса в Задзеркаллі» – це давня дитяча мрія. Ми готували спектакль близько трьох місяців. Це музична казка для дітей та дорослих. Члени журі казали, що ніби йде два паралельних спектаклі. Адже діти бачать одне, а дорослі – щось інше», – зазначив режисер криворізького академічного театру музично-пластичних мистецтв «Академія руху» Сергій Бєльський.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...