App Store Google Play

Випуск нових монет і відмова від дрібних копійок: навіщо це потрібно?

26.03.2018 19:30
Випуск нових монет і відмова від дрібних копійок: навіщо це потрібно?

Сьогодні, 26 березня, під час прес-конференції в ІА "Мост-Дніпро" президент Асоціації «Дніпровський банківський союз» Володимир Косюга розповів, що означає виведення з ужитку монет  номіналом 1, 2, 5 та 25 копійок і введення монет номіналом: 1, 2, 5 і 10 гривень, передає Дніпроград.

Національний банк України хоче відмовитися від карбування дрібних монет - вже невдовзі з обігу в Україні можуть зникнути моменти номіналом 1, 2, 5 та 25 копійок.

«Інфляція і девальвація для української економіки зробили свою справу, і купівельна спроможність гривні впала. Відповідно, впала купівельна спроможність копійки. Виробництво монети малого номіналу, коштує дорожче, ніж сам номінал монети, це збитки. У зв'язку з цим було прийняте рішення про виведення монет дрібного номіналу (1, 2, 5 і 25 копійок) з обігу.

Варто відзначити, що в обігу монети малого номіналу ще будуть знаходитися, процес їх виведення буде здійснюватися поступово", - розповів Володимир Косюга.

Тож у разі наявності у покупця монет дрібних номіналів він і надалі може ними розраховуватися, а у разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцеві решту цими номіналами.

Окрім того, НБУ планує замінити купюри наміналом 2, 5 і 10 грн монетами.

"Ця ситуація продиктована економічними міркуваннями, оскільки життєвий цикл найбільш використовуваних в побуті купюр (1, 2, 5 і 10 гривень) становить від 5 до 8 місяців. Старі купюри необхідно було вилучати з обороту, і постійно додруковувати. До кінця квітня будуть введені в обіг монети 1 і 2 гривні. Водночас 5 і 10 гривень будуть вводитися в обіг вже в 2019-2020 роках. Паралельно з монетами будуть функціонувати в обігу і ті ж купюри. Примусового вилучення цих купюр проводитися не буде. Доки вони будуть перебувати в обігу,  доти вони будуть мати свої платіжні властивості і ніхто не має права їх не приймати. Загалом у планах мати в обороті 6 номіналів залізних монет (10 і 50 копійок, 1, 2, 5, 10 гривень) і 6 номіналів купюрами (10, 20, 50, 100, 200, 500 гривень)", - розповів Косюга.

 

Теги: НБУ, гроші

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...