App Store Google Play

Кобзар із Дніпра не може оговтатись після пожежі - три роки живе в літній кухні

26.03.2018 12:40
Кобзар із Дніпра не може оговтатись після пожежі - три роки живе в літній кухні

Валерій Харченко — кобзар Дніпропетровщини — проводить творчі зустрічі із студентами. Виконує власні пісні, твори Висоцького, а також фольклор українського Придніпров’я. З концертами їздив і в зону бойових дій — підтримати дух українських військових. 29 жовтня 2014 року вдома у барда сталася трагедія. О п’ятій ранку курник у дворі зайнявся. Полум’я швидко охопило все навколо. Валерій кинувся до дружини — жінка перенесла п’ять інсультів і не могла вийти самостійно. Пожежні, каже Харченко, їхали дуже довго, і будинок повністю згорів. 

Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на 9 канал.

Попередню причину пожежі служби визначили як коротке замикання. Проте кобзар упевнений: це був навмисний підпал. Згодом у нього вкрали гроші, кобзу, ноутбук. Валерій звертався у поліцію — заяву зареєстрували, але відомості у реєстр досудових розслідувань не внесли. Слідчий, розповідає постраждалий, з ним навіть не спілкувався.

У 2016 році суд підтвердив бездіяльність слідчого і зобов’язав внести відомості про злочин. Але цього не відбулося, справою надалі не займалися, розповідає Валерій. Наразі він мешкає у літній кухні. Жінка — у сестри, бо жити в таких умовах просто небезпечно для її здоров’я.

«Три роки ти пишеш: допоможіть після пожежі. Думають — та це вже якийсь аферист. Всі кажуть, журналісти: «А чого ти не просиш для дружини? Тобі було б простіше, там 20-30-50 тисяч доларів на операцію, у вас же скільки справок». Я кажу: «Послухайте, а в яких умовах ми живем? Їй буде ще гірше тоді. Вона ж, як дитина. Вона тільки молиться і просить допомоги», - розповідає Валерій.

За допомогою кобзар Харченко звертався до багатьох депутатів. Кошти, що йому виділяли раніше, пішли на лікування дружини. Документи погорільця потрапили до депутатки обласної ради Тетяни Янушкевич, але допомогти в цій ситуації саме вона і не в змозі: щороку на сесії визначають суму матеріальної допомоги і ділять її за округами. Іноді у депутата залишаються гроші, що їх можна віддати на допомогу іншому округу, але зазвичай звернень чимало.

"Я розумію, що у нього дійсно серйозна ситуація. Дійсно, йому потрібна матеріальна допомога. Але, по-перше, він не з мого округу. А по-друге, кількість людей, які звернулися на сьогоднішній день вже до мене, перетікаючи з минулого року, - близько 300 осіб. І там всі серйозні: там діти з ДЦП, там багатодітні сім'ї. Тобто велика кількість людей, яким потрібна допомога. І Валерію виділити допомогу, щоб повністю цими грошима закрити питання з приводу будівництва, ремонту будинку - це неможливо", - зазначила Тетяна Янушкевич.

Мова йде про триста тисяч гривень. Депутатка додає: ефективніше буде, якщо на проблему звернуть увагу меценати. Або просто небайдужі люди — таких у Дніпрі багато. І потроху можна зібрати навіть таку велику суму. 

Номер картки: 4731 2191 0607 4010 (гривня), 5168 7420 2289 3782 (долар) - Харченко Валерій Володимирович.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...