App Store Google Play

Гроші замість безкоштовного проїзду: як працюватиме монетизація транспортних пільг

26.03.2018 15:40
Гроші замість безкоштовного проїзду: як працюватиме монетизація транспортних пільг

14 березня Кабінет міністрів України ухвалив важливе соціальне рішення - дозволив місцевим органам влади монетизувати пільги на проїзд. Сьогодні, 26 березня, економічний експерт Михайло Кропивко розповів як працюватиме нова система монетизації пільг на проїзд, передає Дніпроград.

За словами Кропивка, пільги на транспорт для всіх категорій пільговиків будуть надаватися або в безготівковій - як зараз, або у готівковій формі. Як саме діятиме система пільг у тому чи іншому населеному пункті вирішуватиме місцевий орган влади.

"Рішення про "монетизацію пільг" буде приймати виключно органи місцевого самоврядування. Місцеві органи також мають самостійно визначати механізм, як саме пільговики отримуватимуть кошти, які надалі зможуть витрачати на власний розсуд", - розповів Михайло Кропивко.

Окрім того, органам місцевого самоврядування надано право встановлювати будь-яку кількість поїздок для пільговиків, але не меншу ніж мінімальна соціальна норма.

"Встановлені кабмінівською постановою 30 поїздок - мінімальна норма. Це гарантія, нижче якої місцевий орган влади не має право розраховувати монетизовану виплату пільговику. Тобто, якщо місцева рада ухвалить рішення про монетизацію пільг, вона повинна встановити і відповідні соціальні нормативи", - розповів Кропивко.

Окрім того для осіб, які мають право на кілька пільг, призначається щомісячна готівкова виплата найбільшої з них. Сума таких виплат не враховується при розрахунку загального доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги. Для осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду на міжміських маршрутах, обсяг виплат збільшується на 20%. Для громадян з інвалідністю 1-ї, 2-ї групи та дітей з інвалідністю, які навчаються у вищих навчальних закладах, закладах загальної середньої та професійної освіти, обсяг виплати подвоюється.

Нагадаємо, що нещодавно у Дніпрі більшість автоперевізників підняли вартість проїзду до семи гривень.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...