App Store Google Play

Гроші замість безкоштовного проїзду: як працюватиме монетизація транспортних пільг

26.03.2018 15:40
Гроші замість безкоштовного проїзду: як працюватиме монетизація транспортних пільг

14 березня Кабінет міністрів України ухвалив важливе соціальне рішення - дозволив місцевим органам влади монетизувати пільги на проїзд. Сьогодні, 26 березня, економічний експерт Михайло Кропивко розповів як працюватиме нова система монетизації пільг на проїзд, передає Дніпроград.

За словами Кропивка, пільги на транспорт для всіх категорій пільговиків будуть надаватися або в безготівковій - як зараз, або у готівковій формі. Як саме діятиме система пільг у тому чи іншому населеному пункті вирішуватиме місцевий орган влади.

"Рішення про "монетизацію пільг" буде приймати виключно органи місцевого самоврядування. Місцеві органи також мають самостійно визначати механізм, як саме пільговики отримуватимуть кошти, які надалі зможуть витрачати на власний розсуд", - розповів Михайло Кропивко.

Окрім того, органам місцевого самоврядування надано право встановлювати будь-яку кількість поїздок для пільговиків, але не меншу ніж мінімальна соціальна норма.

"Встановлені кабмінівською постановою 30 поїздок - мінімальна норма. Це гарантія, нижче якої місцевий орган влади не має право розраховувати монетизовану виплату пільговику. Тобто, якщо місцева рада ухвалить рішення про монетизацію пільг, вона повинна встановити і відповідні соціальні нормативи", - розповів Кропивко.

Окрім того для осіб, які мають право на кілька пільг, призначається щомісячна готівкова виплата найбільшої з них. Сума таких виплат не враховується при розрахунку загального доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги. Для осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду на міжміських маршрутах, обсяг виплат збільшується на 20%. Для громадян з інвалідністю 1-ї, 2-ї групи та дітей з інвалідністю, які навчаються у вищих навчальних закладах, закладах загальної середньої та професійної освіти, обсяг виплати подвоюється.

Нагадаємо, що нещодавно у Дніпрі більшість автоперевізників підняли вартість проїзду до семи гривень.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...