App Store Google Play

Дніпро готовий до розвитку краще ніж інші мільйонники - дослідження

26.03.2018 19:00
Дніпро готовий до розвитку краще ніж інші мільйонники - дослідження

Інститут суспільно-економічних досліджень (ІСЕД) оприлюднив Рейтинг інституційної досконалості українських міст, розрахований на базі міжнародних критеріїв забезпечення сталого розвитку громад.

Рейтинг сформований на базі розрахунку індексу інституційної досконалості громад, що оцінює комплекс чинників, які разом визначають ставлення громад до ситуації в місті та країні, а також формують перспективи їхнього збалансованого розвитку.

«Рейтинг демонструє, які українські міста серед обласних центрів готові до сталого розвитку більше за інші. Йдеться саме про готовність, оскільки розрахунок включає дані про суб’єктивну оцінку самих мешканців міст. Ставлення громадян до поточної ситуації у своєму місті та в країні в цілому досить часто не корелює з об’єктивними даними щодо соціально-економічного становища в громаді в конкретний період часу», — коментує Ярослав Жаліло, директор з аналітичної роботи Інституту суспільно-економічних досліджень (ІСЕД).

В Україні стрімко збільшилася частка тих, хто оптимістично оцінює ситуацію у власному місті. Найдинамічніше поліпшення настроїв відбулося в Дніпрі, Чернігові, Києві та ін. містах. Відтак ефект економічного зростання та реформи децентралізації закономірно відбивається у змінах середовища існування містян, проте це не поки що вкладається в цілісну картину змін в країні.

Крім того Дніпро має порівняно високі оцінки розвитку промисловості. Слід зазначити, що для більшості регіонів України промислове виробництво не є безпосереднім чинником впливу на якість життя (це може стосуватися здебільшого обласних центрів із диверсифікованою економікою, у малих містах ситуація інша).

Вищі показники в Рейтингу свідчать про наявність синергії співпраці всередині громади. Згуртованість спільноти міста посилює віддачу видатків з місцевого бюджету, розширює можливість мобілізації ширшого спектру локальних ресурсів для розвитку. Тобто, у Дніпрі, а також в Луцьку, Вінниці, Івано-Франківську, Рівному та Тернополі можна очікувати, що перебіг процесів децентралізації буде більш успішним та результативним для місцевих громад, ніж у «антилідерів» рейтингу.

Проте, за індексом інституційної досконалості досить чітко можна констатувати наявність невикористаних інституційних резервів Дніпра, що в свою чергу може стати стимулом для поглиблення відповідної роботи місцевих громад.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...