App Store Google Play

Магія творення ляльки: у Дніпрі відкрилася виставка українського іграшкарства

23.03.2018 20:30
Магія творення ляльки: у Дніпрі відкрилася виставка українського іграшкарства

Сьогодні, 23 березня, у Дніпрі з нагоди Всесвітнього дня лялькаря відкрилася виставка «Магія творення ляльки». Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку Дніпровського Будинку мистецтв у Facebook.

Традиційна виставка, присвячена ляльковому мистецтву, проходить у будинку мистецтв Дніпра з 2015 року.

Мета виставки - ознайомлення широкого кола мешканців та гостей міста з світом народної ляльки, залучення молоді до вивчення традицій українського іграшкарства та використання народної іграшки у виховному процесі.

Як зазначається, в експозиції виставки представлені різноманітні види народних ляльок. Як відомо, перші іграшки виготовлялись з природних матеріалів: глини, лози, дерева. З глини ліпили свистунців і невеликі фігурки людей та тварин.

Майстри народного мистецтва Будинку мистецтв на своїй виставці представляють зразки традиційних ляльок, притаманних етнографічному регіону Дніпропетровщини. Це і лялька-мотанка, і вузлова лялька, і лялька плетена з соломи, і глиняні традиційні іграшки.

«До експозиції подали роботи майстри-лялькарі не лише з Дніпра, а і їх колеги з Полтави, Новомосковська, Підгороднього, Кам’янського. Серед авторів – відомі майстрині лялькарства: члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстри Національної спілки, члени об’єднання майстрів народного мистецтва Будинку мистецтв», - йдеться у повідомленні.

Також на виставці відвідувачі зможуть побачити ляльки Віктора Нікітіна – заслуженого діяча мистецтв України, художника-постановника Дніпровського театру ляльок. Це герої лялькових вистав для дітей «Чарівна лампа Аладіна» та «Гулівер».

Виставка буде працювати до 13 квітня з 10 до 18.00, окрім суботи та неділі. Вхід вільний.

Раніше повідомлялося, що у Дніпровському Будинку мистецтв відбулося урочисте відкриття Всеукраїнської виставки традиційного народного мистецтва «Різдвяна казка».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...