App Store Google Play

Магія творення ляльки: у Дніпрі відкрилася виставка українського іграшкарства

23.03.2018 20:30
Магія творення ляльки: у Дніпрі відкрилася виставка українського іграшкарства

Сьогодні, 23 березня, у Дніпрі з нагоди Всесвітнього дня лялькаря відкрилася виставка «Магія творення ляльки». Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку Дніпровського Будинку мистецтв у Facebook.

Традиційна виставка, присвячена ляльковому мистецтву, проходить у будинку мистецтв Дніпра з 2015 року.

Мета виставки - ознайомлення широкого кола мешканців та гостей міста з світом народної ляльки, залучення молоді до вивчення традицій українського іграшкарства та використання народної іграшки у виховному процесі.

Як зазначається, в експозиції виставки представлені різноманітні види народних ляльок. Як відомо, перші іграшки виготовлялись з природних матеріалів: глини, лози, дерева. З глини ліпили свистунців і невеликі фігурки людей та тварин.

Майстри народного мистецтва Будинку мистецтв на своїй виставці представляють зразки традиційних ляльок, притаманних етнографічному регіону Дніпропетровщини. Це і лялька-мотанка, і вузлова лялька, і лялька плетена з соломи, і глиняні традиційні іграшки.

«До експозиції подали роботи майстри-лялькарі не лише з Дніпра, а і їх колеги з Полтави, Новомосковська, Підгороднього, Кам’янського. Серед авторів – відомі майстрині лялькарства: члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстри Національної спілки, члени об’єднання майстрів народного мистецтва Будинку мистецтв», - йдеться у повідомленні.

Також на виставці відвідувачі зможуть побачити ляльки Віктора Нікітіна – заслуженого діяча мистецтв України, художника-постановника Дніпровського театру ляльок. Це герої лялькових вистав для дітей «Чарівна лампа Аладіна» та «Гулівер».

Виставка буде працювати до 13 квітня з 10 до 18.00, окрім суботи та неділі. Вхід вільний.

Раніше повідомлялося, що у Дніпровському Будинку мистецтв відбулося урочисте відкриття Всеукраїнської виставки традиційного народного мистецтва «Різдвяна казка».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...