App Store Google Play

Магія творення ляльки: у Дніпрі відкрилася виставка українського іграшкарства

23.03.2018 20:30
Магія творення ляльки: у Дніпрі відкрилася виставка українського іграшкарства

Сьогодні, 23 березня, у Дніпрі з нагоди Всесвітнього дня лялькаря відкрилася виставка «Магія творення ляльки». Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку Дніпровського Будинку мистецтв у Facebook.

Традиційна виставка, присвячена ляльковому мистецтву, проходить у будинку мистецтв Дніпра з 2015 року.

Мета виставки - ознайомлення широкого кола мешканців та гостей міста з світом народної ляльки, залучення молоді до вивчення традицій українського іграшкарства та використання народної іграшки у виховному процесі.

Як зазначається, в експозиції виставки представлені різноманітні види народних ляльок. Як відомо, перші іграшки виготовлялись з природних матеріалів: глини, лози, дерева. З глини ліпили свистунців і невеликі фігурки людей та тварин.

Майстри народного мистецтва Будинку мистецтв на своїй виставці представляють зразки традиційних ляльок, притаманних етнографічному регіону Дніпропетровщини. Це і лялька-мотанка, і вузлова лялька, і лялька плетена з соломи, і глиняні традиційні іграшки.

«До експозиції подали роботи майстри-лялькарі не лише з Дніпра, а і їх колеги з Полтави, Новомосковська, Підгороднього, Кам’янського. Серед авторів – відомі майстрині лялькарства: члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстри Національної спілки, члени об’єднання майстрів народного мистецтва Будинку мистецтв», - йдеться у повідомленні.

Також на виставці відвідувачі зможуть побачити ляльки Віктора Нікітіна – заслуженого діяча мистецтв України, художника-постановника Дніпровського театру ляльок. Це герої лялькових вистав для дітей «Чарівна лампа Аладіна» та «Гулівер».

Виставка буде працювати до 13 квітня з 10 до 18.00, окрім суботи та неділі. Вхід вільний.

Раніше повідомлялося, що у Дніпровському Будинку мистецтв відбулося урочисте відкриття Всеукраїнської виставки традиційного народного мистецтва «Різдвяна казка».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...