App Store Google Play

Охорона здоров'я громадян - справа територіальних громад

21.03.2018 11:20
Охорона здоров'я громадян - справа територіальних громад

Вчора, 20 березня, у Дніпрі відбувся семінар «Актуальні питання реформування закладів первинної медичної допомоги», де було обговорено особливості реалізації медичної реформи в об'єднаних територіальних громадах у 2018-му році. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Укрінформ.

На першому етапі має відбутися передача первинних закладів медико-соціальної допомоги у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

«Ми вперше проводимо семінар на тему «Актуальні питання реформування закладів первинної медичної допомоги», але знаємо, що потреба і запит на цю інформацію має дуже високу актуальність і значимість», - розповіла радник з муніципальних послуг Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Гладка.

Вона додала, що наразі в області вже створено сім комунальних підприємств Центрів первинної медико-санітарної допомоги, останні з них створені в Сурсько-Литовській і Криничанській ОТГ.

Як зауважила директор Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна, нині районні ради мають зрозуміти, що найбільш ефективно передати це майно територіальним громадам.

«Тому що тут процес вже запускається в дотичності до мешканця, який живе не в райцентрі, а в об’єднаній територіальній громаді. Це головна теза. І можна говорити, що сьогодні відбувся медичний день в Дніпропетровській області: Центр розвитку місцевого самоврядування та Українська асоціація районних і обласних рад проводять семінари для голів районних рад і для об’єднаних територіальних громад», - зауважила Олена Тертишна.

Департамент охорони здоров’я ОДА рекомендує розпочати реформу саме процесом передачі цих «первинок» громадам, які утворені навколо районних центрів або навколо базових районних громад.

За словами Тертишної, аналіз територіального розміщення «первинок», до яких мають пряме відношення ОТГ, показує, що на сьогодні з 22 районів у 21-му заклади первинної медичної допомоги розташовані на землі тієї чи іншої громади, але ще не є її власністю.

«Ми вирішили не розривати ці майнові комплекси, вони вже зареєстровані й показали свою ефективність, відпрацьовано маршрути доїздів, є кадри. Як маленька сільська громада буде шукати кадри? Звичайно, будуть винятки і вони в нас є», - підкреслила директор Дніпропетровського ЦРМС.

Нагадаємо, що на Січеславщині пройдуть Ярмарки здоров’я по всім ОТГ області.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...