App Store Google Play

У Дніпрі пройде місячник до Дня боротьби з туберкульозом

20.03.2018 15:30
У Дніпрі пройде місячник до Дня боротьби з туберкульозом

До всесвітнього Дня боротьби з туберкульозом, який проходить 24 березня, у Дніпрі розпочинається місячних боротьби з туберкульозом. Про це кореспонденту Дніпрограда повідомили експерт з фтизіатрії департаменту охорони здоров'я населення Дніпровської міської ради Наталія Бутковська та в. о. заступника головного лікаря по МОН Дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги N12 Тетяна Мартиненко.

Туберкульоз має інфекційну форму та є найпоширенішим бронхолегеневим захворюванням, розповіла Наталія Бутковська. Впродовж останніх років у Дніпрі спостерігається стабілізація цієї хвороби серед жителів міста. У 2017-му році було виявлено 476 жителів із захворюванням на туберкульоз, з яких 67% хворих були носіями заразної форми.

«Нашою метою є перервати ланцюжок здоровий-хворий та ізолювати хворих людей від здорових. У місті госпіталізують хворих до 210 ліжок стаціонару», - розповіла Наталія Бутковська, - «На сьогоднішній день 80,1% хворих вилікувані, а смертність від туберкульозу значно знизилась – 19%».

З ціллю наближення медицинської допомоги людям, які живуть у віддалених районах міста, було складено графік пересувних флюорографів, де кожен бажаючий безкоштовно може пройти обстеження.

Тетяна Мартиненко розповіла, які симптоми туберкульозу найчастіше зустрічаються у пацієнтів: кашель протягом двох тижнів із виділення мокротиння, немотивована втрата ваги, підвищення температури тіла, відхаркування з кров’ю, біль у грудній клітині. Вона зауважила, що з такими симптомами необхідно негайно звертатися до лікаря і проходити обстеження.

«З метою зниження захворюваності на туберкульоз необхідно дотримуватися етикету кашлю: під час кашлю прикривати ніс та рот хустинкою або відкашлюватися у лікоть. Також потрібно часто мити руки з милом або використовувати антисептичні засоби. Важливо щоб хворий спілкувався з оточуючими людьми у масці», - зазначила Тетяна Мартиненко.

Також вона наголосила, що ефективність від лікування захворювання туберкульоз лише на третину залежить від лікаря, останнє – прихильність хворого до лікування.

Нагадаємо, що минулого року у Дніпрі також працювали пересувні флюорографи.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...