App Store Google Play

У Дніпрі стартує 26-ий обласний фестиваль-конкурс "Січеславна-2017"

19.03.2018 12:20
У Дніпрі стартує 26-ий обласний фестиваль-конкурс "Січеславна-2017"

Сьогодні, 19 березня, у Дніпрі стартує 26-й регіональний фестиваль-конкурс на вищу театральну нагороду Придніпров’я "Січеславна-2018". Подробиці та родзинки цьогорічного фестивалю під час прес-конференції в приміщенні міської ради розповіли керівник художньої ради при міському голові, заслужений діяч мистецтв України Григорий Гельфер та голова Дніпропетровського міжобласного відділення Національної Спілки театральних діячів України Олександр Шароваров. Про це повідомляє Дніпроград з місця.

З 15 по 25 березня проходить перегляд і рецензування вистав фестивалю «Січеславна-2018». Цьогоріч у своїй афіші фестиваль налічує 24 вистави. Журі, яке щорічно змінює свій склад, переглядає постановки, подорожуючи по містах області і приїжджаючи в кожен театр-учасник.

"Цього року фестиваль триватиме з 15 по 25 березня і представлятиме театральне мистецтво Придніпров’я. Участь у ньому беруть театри Запоріжжя, Дніпра, Кривого Рога, Павлограда, Кам’янського, які покажуть найкращі прем’єри сезону. Відкрився фестиваль у Запоріжжі, сьогодні ж захід у нашому місті. Загалом у фестивалі-конкурсі візьмуть участь 8 театрів Дніпра, Академічний театр ім. Лесі Українки (м. Кам’янське), 4 театри з Запоріжжя, 3 театри з Кривого Рогу та Павлоградський театр ім. Б.Захави", - розповів Григорий Гельфер.

Майстерність режисерів, акторів, сценаристів визначатимуть відомі в Україні театрознавці на чолі з доцентом кафедри театрознавства та акторської майстерності Львівського національного університету імені Франка, головним редактором журналу "Просценіум", кандидатом мистецтвознавства Майєю Гарбузюк.

"Січеславна” та “Надія Січеславни”(конкурс для творчої молоді) - вищі театральні нагороди регіону за досягнення в галузі театрального мистецтва. Фестиваль традиційний, проводиться двадцять шість років. Цього року володарі Гран-Прі “Січеславна” за кращу виставу для дорослих та кращу виставу для дітей нагороджуються грошовими преміями і бронзовими статуетками", - розповів Олександр Шароваров.

Цього року церемонія нагородження переможців відбудеться 26 березня о 16-00 у приміщенні Дніпровського академічного театру драми та комедії.

Зазначимо, фестиваль має декілька номінацій. Зокрема, номінації на здобуття “Січеславни”: краща жіноча роль другого плану; краща чоловіча роль другого плану; краща жіноча роль; краща чоловіча роль; краще музичне оформлення (авторське); краща сценографія; краща режисерська робота та хореографія. Премія “Надія Січеславни”: для акторів дебютна роль за два роки та для постановочної частини – дебютна робота взагалі. Спеціальні дипломи:  “Кращий директор” та “Пропаганда театрального мистецтва”. “Репутація та повага “Таврія”.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...