App Store Google Play

Aктивісти закликають депутатів регіону підписати проект щодо перейменування області на Січеславську

16.03.2018 13:40
Aктивісти  закликають депутатів регіону підписати проект щодо перейменування області на Січеславську

Громадські організації, активісти та небайдужі містяни звертаються до народних депутатів, які представляють Дніпропетровську область в Верховній Раді, із закликом підписати проект закону щодо внесення змін до статті 133 Конституції України про перейменування регіону. Про це сьогодні, 16 березня, під час прес-конференції в ІА "Інформатор" розповіли директор ГО "Інститут суспільніх досліджень" Вадим Прокопов, голова Обласного товариства політічніх в'язнів и репресованіх та голова ГО «Товариство "Нова нація" Сергій Карноза, інформує Дніпроград з місця подій.

Народний депутат Андірй Денисенко підготував проект змін до Конституції щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Відтак у Верховній Раді вже почали збір підписів на підтримку законопроекту. Небайдужі мешканці регіону звертаються до народних депутатів, аби ті підтримали своїм голосом вищезазначену ініціативу.

"Активна частина регіону підтримує перейменування Дніпропетровської області. Відтак у 2017 році низка громадських організацій Дніпропетровщини вже зверталася до голови Верховної Ради з проханням перейменувати Дніпропетровську область на Січеславську. Загалом у зверненні підписалися представники 29 організацій, що налічує більше трьох тисяч осіб. Звернення розглядалося на комітеті з питань правової політики та правосуддя 12 жовтня 2017 року. Тож ми хочемо акцентувати увагу депутатів, що назва Січеславська є актуальною, поширеною і досить популярною серед інтелігенції та свідомих українців. Саме така назва є найоптимальніша, обгрутнована також історично і етнографічно, вона відбиватиме козацький етап історії цього краю та етап національно-визвольних змагань 1917-21 років. Окрім того, у майбутнього саме Січеславська може дати поштовх для розвитку туризму,  створить абсолютно інший образ - не тільки в Україні, а й в усьому світі, і дасть поштовх розвитку туризму, бо це позиціонує її не тільки як промисловий центр, а як гармонійну територію, в якій поєднуються високотехнологічна промисловість з козацькою спадщиною", - пояснив Іван Дремлюга.

В свою чергу, Вадим Прокопов розповів, що все більше і більше мешканців регіону підтримують назву Січеславська. Активісти протягом місяця проводять просвітницькі заходи, наукові круглі столи та зустрічі, де обговорюють з громадянами тих чи інших міст історичні підстави використання топоніму "Січеславська", перипетій його утвердження в історії України та сучасності, ролі український назв адміністративних устроїв у становленні української державності. Також учасники спілкуються про процес декомунізації в України та дають відповіді на найпоширеніші закиди та міфи, що лунають на адресу перейменування.

"Ми вже провели просвітницькі заходи у Кривому Розі, Кам'янському, Верхньодніпровську та у Дніпрі. На черзі ще низка населених пунктів, куди ми обов'язково плануємо завітати. Під час здорової та активної дискусії ми завжди приходимо до певного консенсусу та знаходимо все більше прихильників назви "Січеславська". Окрім того, нас підтримали київські науковці та історики, зокрема і Інститут національної пам'яті на чолі із Володимиро В'ятровичем", - розповів Вадим Прокопов.

Тож активісти закликали народних депутатів Дніпропетровщини підтримати зпропонований проект змін та долучитися до перейменування власного регіону.

"Це дуже важливий крок, і ми хочемо аби депутати побачили підтримку та бажання українців додекомунізувати регіон. Також зазначу, що ми принципово не звертаємося за підтримкою до представників "Опоблоку", тому що ми розуміємо, що це абсолютно антиукраїнська політична сила, яка керується Росією. Проте впевнений, що перспектива у проекта змін досить позитивна та депутати, які бажають для України саме українського майбутнього, підтримають ініціативу", - наголосив Сергій Карноза.

Зазначимо, за законопроект повинні проголосувати не менше 2/3 від конституційного складу Верховної Ради. 

Нагадаємо, дніпряни зареєстрували ектронну петицію щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську, яка розміщена у розділі веб-сайту Офіційного інтернет-представництва Президента України та доступна за посиланням. Для того, щоб підтримати електронну петицію щодо закріплення Січеславської області в Конституції України необхідно дотримуватись певного алгоритму.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...