App Store Google Play

Американський астронавт повернув у Дніпро прапор України, який побував у космосі

15.03.2018 15:20
Американський астронавт повернув у Дніпро прапор України, який побував у космосі

Американський астронавт Рендольф Брезник подарував Дніпропетровській обласній науковій бібліотеці прапор України, який побував на МКС і під час польоту був розгорнутим на орбіті. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Укрінформ.

«Цей прапор я отримав у Дніпрі, коли два роки тому був тут зі своєю родиною. Мій син народився у Новомосковську, і ми повернулися туди всією сім'єю, провели кілька днів на батьківщині мого сина, а потім ще кілька днів в Києві. Ось звідти у мене прапор. Я його купив і взяв з собою. Під час телемосту МКС з Києвом я розгорнув поряд з американським український прапор, а тепер привіз його з собою назад», - розповів Брезник.

Під час зустрічі в Дніпропетровській обласній універсальній бібліотеці Брезник розповів про підготовку до польотів астронавтів у космос, про свої два польоти - у 2009 році на шатлі «Атлантіс» і в 2017 році на Міжнародній космічній станції і свої п'ять виходів під час цих польотів у відкритий космос.

На зустріч прийшли школярі студенти та молоді спеціалісти КБ «Південне». Брезник відповів на численні запитання і дав автографи.

Відомо, що з Україною американця повязують родинні зв’язки: разом з дружиною Ребеккою Баргін у 2008 році вони усиновили трирічного хлопчика з Дніпропетровщини. Тому нинішній візит був не випадковим: Брезник прагнув показати синові Уайету його батьківщину.

Рендольф Брезник народився у 1967 році в місті Форт Нокс, штат Індіана. Полковник ВВС США. За плечима астронавта кілька виходів у відкритий космос із сумарним хронометражем — понад 18 годин. Він став другим астронавтом після Леоніда Каденюка, котрий розгорнув прапор України на орбіті — на Міжнародній космічній станції. Користувачам соцмереж Брезник запам’ятався тим, що ставив експерименти зі спінером в умовах невагомості.

Зазначимо, що у Дніпрі створили перший космічний туристичний маршрут.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...