App Store Google Play

Американський астронавт повернув у Дніпро прапор України, який побував у космосі

15.03.2018 15:20
Американський астронавт повернув у Дніпро прапор України, який побував у космосі

Американський астронавт Рендольф Брезник подарував Дніпропетровській обласній науковій бібліотеці прапор України, який побував на МКС і під час польоту був розгорнутим на орбіті. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Укрінформ.

«Цей прапор я отримав у Дніпрі, коли два роки тому був тут зі своєю родиною. Мій син народився у Новомосковську, і ми повернулися туди всією сім'єю, провели кілька днів на батьківщині мого сина, а потім ще кілька днів в Києві. Ось звідти у мене прапор. Я його купив і взяв з собою. Під час телемосту МКС з Києвом я розгорнув поряд з американським український прапор, а тепер привіз його з собою назад», - розповів Брезник.

Під час зустрічі в Дніпропетровській обласній універсальній бібліотеці Брезник розповів про підготовку до польотів астронавтів у космос, про свої два польоти - у 2009 році на шатлі «Атлантіс» і в 2017 році на Міжнародній космічній станції і свої п'ять виходів під час цих польотів у відкритий космос.

На зустріч прийшли школярі студенти та молоді спеціалісти КБ «Південне». Брезник відповів на численні запитання і дав автографи.

Відомо, що з Україною американця повязують родинні зв’язки: разом з дружиною Ребеккою Баргін у 2008 році вони усиновили трирічного хлопчика з Дніпропетровщини. Тому нинішній візит був не випадковим: Брезник прагнув показати синові Уайету його батьківщину.

Рендольф Брезник народився у 1967 році в місті Форт Нокс, штат Індіана. Полковник ВВС США. За плечима астронавта кілька виходів у відкритий космос із сумарним хронометражем — понад 18 годин. Він став другим астронавтом після Леоніда Каденюка, котрий розгорнув прапор України на орбіті — на Міжнародній космічній станції. Користувачам соцмереж Брезник запам’ятався тим, що ставив експерименти зі спінером в умовах невагомості.

Зазначимо, що у Дніпрі створили перший космічний туристичний маршрут.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...