App Store Google Play

На науковому круглому столі у Кривому Розі підтримали перейменування Дніпропетровщини на Січеславщину

14.03.2018 20:30
На науковому круглому столі у Кривому Розі підтримали перейменування Дніпропетровщини на Січеславщину

Сьогодні, 14 березня, у Кривому Розі відбувся круглий стіл щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Свої експертні думки під час заходу висловили аспірант кафедри історії України ДНУ ім. Олеся Гончара Вадим Прокопофов, кандидат історичних наук Вадим Яшин та кандидат історичних наук, заступник декану факультету географії, туризму та історії КПДУ Андрій Тарасов.

"Перейменування Дніпропетровської області має відбутися згідно із законом про декомунізацію. Григорій Петровський - не уродженець області, до того ж він - один із рупорів більшовицької партії, яка силою захопила владу, а потім намагалася знищити українську державність. Петровський був надісланий в Україну, щоб тут проводити червоний терор та голодомор. Ми маємо раз і назавжди позбутися цього імені. Геть совок", - наголосив Вадим Яшин.

У громадському обговоренні взяли участь як прихильники впровадження назви Січеславська область, так і опоненти цієї ініціативи. Останні, апелювали тим, що подібні зміни коштуватимуть чималі гроші, також частина присутніх була переконана, що наразі є більше значущі проблеми, зокрема соціальні та економічні. 

"Декомунізація є дуже важливим процесом для України. Зокерма, саме Січеславська область  створить на моральному рівні та на рівні історичної пам'яті непрохідний бар'єр для всіляких антиукраїнських концепцій, наприклад такі як "днр" та "лнр". Нас вже підтримали депутати, а саме - підготували проект змін до Конституції щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.  Окрім того, питання перейменування області на Січеславську піднімалося ще з 1988 року.  Минулоріч більше 30 громадських організацій нашого регіону підписали звернення до Андрія Парубія розглянути можливість перейменування області", - розповів аспірант кафедри історії України ДНУ ім. Олеся Гончара Вадим Прокопофов. 

Андрій Тарасов наголосив, що назві Січеславська є історично обумовлена.

"За часів УНР край мав назву земля Січ з центром у Катеринославі, а у 1918-1919 роках місто носило неофіційну назву Січеслав. Окрім того саме Дніпропетровщина є краєм п'яти січей", - наголосив Тарасов.

Загалом перейменування Дніпропетровської області на Січеславську підтримали більшість присутніх - це молодь та студентство.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...