App Store Google Play

Для присвоєння імен Бандери і Рейгана у Дніпрі все не можуть знайти достатньо масштабних об'єктів

14.03.2018 09:00
Для присвоєння імен Бандери і Рейгана у Дніпрі все не можуть знайти достатньо масштабних об'єктів

Вчора, 13 березня, у Дніпровській міській раді під головуванням Олександра Санжари відбулося чергове засідання постійної комісії з питань перейменування. Основними питаннями цього засідання було увіковічнення пам'яті Степана Бандери та Рональда Рейгана на топографічній мапі Дніпра. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця подій.

Засідання комісії розпочалося із виступу депутата міської ради Михайла Лисенка, який висловив ініціативу надати пішоходному мосту на Монастирський острів ім'я президента США Рональда Рейгана.

"Ця людина приклала величезних зусиль для того, щоб на мапі світу з'явилася незалежна Україна. Завдяки його діяльності з обличчя планети зник СРСР, тому всі українці мають бути вдячні йому. Окрім цього, на початку нашої незалежності фонд Рейгана та його дружина активно фінансово допомагали пологовим будинкам по всій нашій країні",  - зазначив Михайло Лисенко.

Член комісії, краєзнавець Валентин Старостін у відповідь на таку пропозицію висловив думку, що цей міст не зовсім вдалий вибір, адже його стан і масштаб не відповідає рівню авторитета Рональда Рейгана.

У свою чергу Михайло Лисенко зазначив, що найближчим часом буде проведена реконструкція пішоходного мосту, а також за його власний рахунок буде встановлена меморіальна табличка із зображенням лідера США. Не зважаючи на це, пропозиція депутата не набрала достатньо голосів аби рекомендувати міській раді підртримати її. Проте, міська рада може прийняти відповідне рішення і без згоди постійної комісії.

Розглянувше питання про міст, комісія підтримала наступну пропозицію про перейменування парку Кирилівка на лівому березі у Парк козацької слави Кирилівка. Згодом за підтримки місцевого депутата цей парк має стати центром козацької культури навколишніх районів міста.

Третім питанням у порядку денному була пропозиція увіковічнення пам'яті загиблих на війні мешканців Дніпра. Це викликало дискусію серед присутніх. Одні апелювали до цього тим, що у місті не знайдеться достатньо вулиць для перейменування, інші зазначали що треба напрацювати певні критерії для визначення окремих загиблих бійців для увіковічнення, а дехто наполягав на тому, що Дніпро не має перетворитися у суцільне меморіальне місто і тому міська влада повинна увіковічнити пам'ять героїв, створивши одне якісно оформлене місце де можна було б дізнатися всю інформацію про військових та добровольців і вшанувати їх. Це питання відправили на додаткове обговорення.

Що ж стосується найголовнішою у ідеологічному плані теми - появи імені Степана Бандери у місті Дніпрі, то тут члени комісії теж розійшлися у думках. 

"У нас є вулиці Шмідта, Малиновського та Чернишевського, які спокійно можуть отримати ім'я Степана Бандери. Його постать зробила достатньо в процесі створення Української Самостійної Соборної України. Якщо раніше нові назви з'являлися у процесі декомунізації, то сьогодні триває вже українізація. Вважаю, що ця постать важлива для нашого міста", - повідомив Кирило Дороленко, представник ініціативної групи та помічник народного депутата України Андрія Денисенка.

У свою чергу, відомий історик Олег Репан зазначив, що найкращий об'єкт у Дніпрі для присвоєння імені Бандери це нинішній Центральний міст. Але не відхрещується він і від вулиці Степана Бандери.

"Якщо буде необхідна моя підтримка на громадських слуханнях щодо перейменування - я прийду і висловлю свою позицію", - сказав Олег Репан.

Інші ж члени комісії зазначили, що три запропоновані вулиці навряд зможуть отримати нову назву через позицію місцевих мешканців, а особи, на честь яких вони названі, мають певну історичну вагу і потребують більш детального вивчення. 

Всі члени постійної комісії сходяться в одному - ім'я Бандери має бути у Дніпрі, але для цього потрібно знайти відповідний об'єкт, який задовольнить як і вагу його постаті, так і позицію міської громади, тому вкотре питання залишили для додаткового обговорення під час засідання робочої групи

Нагадаємо, що раніше комісія з перейменування також відкладала питання про присвоєння ім'я Степана Бандери одній із вулиць міста.

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі вже багато писали про корупційні схеми з будівництвом нового аеропорту за 2 мільярди бюджетних коштів, яке відбувається фактично в інтересах олігарха Коломойського.Але за кадром залишилася іс...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...