App Store Google Play

8 березня у Дніпрі відзначають всесвітній День нирки

07.03.2018 12:40
8 березня у Дніпрі відзначають всесвітній День нирки

Завтра у всьому світі, зокрема й в Україні, відзначається День нирки. Про це сьогодні, 7 березня, під час прес-конференції в ІА "Мост-Дніпро" розповіла головний експерт нейролог відділу охорони здоров'я Дніпропетровської ОДА Ольга Галущак, передає Дніпроград.

Фахівець розповіла, що кожного року у світі зростає кількість хворих на ниркову недостатність. Тому з 2006 року вперше почали відзначати День нирки кожного другого четверга березня з ініціативи Всесвітнього неврологічного суспільства і Міжнародної федерації ниркового фонду. 

"Нирки відіграють ключову роль у збереженні життя і здоров`я людини. Але хвороби нирок зустрічаються часто, мають руйнівні наслідки та піддаються лікуванню, переважно, лише  при ранній діагностиці. Патологія нирок займає важливе місце серед хронічних неінфекційних захворювань через значну поширеність, різкого зниження якості життя, високу смертність пацієнтів і призводять до необхідності застосування дорогих методів замісної терапії - діалізу та пересадки нирки", - розповіла Ольга Галущак.

Нирки регулюють об`єм рідини в організмі і фільтрують кров, що поступає по ниркових артеріях. Видалення однієї нирки людина може пережити без значних негативних наслідків, оскільки її функції візьме на себе інша нирка. На порушення роботи нирок вказують пітливість після їжі, безсоння, позіхання, набряки і роздутий живіт. 

"До несприятливих чинників, що сприяють розвитку запалення в нирці і нирковій мисці, належить перевтома, переохолодження, виснаження, зниження захисних сил організму, гіповітаміноз, захворювання статевої і сечовидільної системи. На сьогоднішній день в усьому світі зростає кількість хворих з нирковою недостатністю. Окрім того, 70% ниркових захворювань діагностуються невчасно, тому що хворі запізно звертаються до лікарів", - розповіла Ольга Галущак.

Дослідження показують, що в усьому світі приблизно кожен десятий дорослий має одну з форм уражень нирок. Люди з хронічними хворобами нирок знаходяться в групі ризику. 

На сьогодні в регіональний реєстр хворих з хронічною хворобою нирок включено понад 15 тис. жителів Дніпропетровщини. В області існує 5 центрів гемодіалізу. За словами Ольги Галущак, в 2017 році з бюджету було виділено понад 90 млн грн на безкоштовне лікування пацієнтів із захворюванням нирок.

"Формування реєстру пацієнтів з хронічною хворобою нирок дозволяє прогнозувати потребу в діалізних місцях і потреба в медикаментах, які закуповуються за бюджетні кошти. У 2017 році з бюджету було виділено понад 90 млн грн. Через дороге лікування, розроблені обласні програми, пацієнти отримують безкоштовне лікування після трансплантації нирки. В нашій області сьогодні спостерігається 150 чоловік з трансплантованою ниркою", - зазначила Ольга Галущак.

Аби нирки були здорові треба дотримуватися заходів профілактики: проходити своєчасне обстеження, позбавитися від шкідливих звичок, уникати переохолодження, не зловживати сіллю і білковою їжею, уникати вірусних інфекцій.

При вірусних інфекціях необхідно дотримуватися постільного режиму, лікувати хронічні тонзиліти і каріозні зуби. Також важливим є дотримання водного режиму, зокрема споживання 2-2,5 літрів води на добу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...