App Store Google Play

Чому мешканці Слобожанської ОТГ не бажають приєднуватися до Дніпра, - експерт

06.03.2018 12:40
Чому мешканці Слобожанської ОТГ не бажають приєднуватися до Дніпра, - експерт

Сьогодні, 5 березня, у Дніпрі розповіли, чому мешканці Слобожанської ОТГ не бажають приєднуватися до Дніпра. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів доктора наук державного управління, професора кафедри публічного управління та митного адміністрування університету митної справи та фінансів Людмили Івашової.

Зі слів професора, проблема полягає в тому, що мешканці Слобожанської ОТГ не бажають переходити під управліення міської ради Дніпра та платити значні борги за комунальні платежі. При цьому жителі вважають, що вони незалежні і можуть самостійно розпоряджатися грішми, незважаючи на те, що більшість працює в Дніпрі.

«Мешканці Слобожанського вважають себе мешканцями Дніпра, ідентифікують себе таким чином. Коли розвивалась Слобожанська громада, то всі інфраструктурні об’єкти органічно вийшли з інфраструктури Дніпра. Йдеться про теплопостачання, електричні мережі. Сьогодні Слобожанська ОТГ фактично є частиною Дніпра», - стверджує Людмила Івашова.

Професор говорить, що головна причина відмови мешканців Слобожанської ОТГ об’єднуватися з Дніпром полягає в тому, що у громади з’явилися кошти. Частина фінансів направлена на ремонт доріг, прибудинкових територій. Тобто жителі побачили, що це непогано, тому не хочуть нічого змінювати.

«Сторонам потрібно сісти за стіл переговорів та знайти взаємовигідні точки зростання, розробити вигідну програму співробітництва», - вважає Людмила Івашова.

На думку фахівця, Слобожанській громаді вигідно стати частиною Дніпра з точки зору залучення нових інвесторів. Для Дніпра приєднання Слобожанської ОТГ має фінансовий інтерес.

«Проблеми децентралізації виникли одночасно з початком децентралізаторських процесів. Муніципальна реформа передбачає визначення територіальних меж, а потім децентралізацію. Україна не спромоглася провести адміністративно-територіальний етап, тому муніципальна реформа впроваджується деформовано», - додала професор.

Раніше повідомлялося, що на розвиток віддалених районів міста влада Дніпра спрямує кошти, які планує отримати від селища Слобожанське за користування електричними, водо- та тепломережами, що належать місту. 

Нагадаємо, що за ініціативи міської влади Дніпра селище Слобожанське Дніпровського району, що межує з містом, залишилося без транспортного сполучення.

Зазначимо, це не перший наступ влади Дніпра на найбагатшу ОТГ України. Раніше, попри наявність діючих договорів на транспортні перевезення зі Слобожанського, департамент транспорту Дніпровської міської ради змінив чотири маршрути таким чином, аби вони не вивозили в центральну частину Дніпра мешканців селища

Раніше Дніпровська міська рада прийняла рішення щодо дискримінаційного оподаткування оренди землі в Дніпрі підприємствами, зареєстрованими в Слобожанській ОТГ.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...