App Store Google Play

У ДніпроОДА презентували книгу «Голос війни: історії ветеранів»

05.03.2018 17:20
У ДніпроОДА презентували книгу «Голос війни: історії ветеранів»

У Дніпрі презентували книгу «Голос війни: історії ветеранів». Вона об’єднала майже 30 творів, написаних учасниками АТО. Послухати їхні історії в облдержадміністрації зібралися близько сотні людей. 

«Одна з тем, яких найчастіше торкаються під час творчих зустрічей в ОДА, - війна на Сході України. Про події в АТО тут показували вистави, їм присвячували фотовиставки. Організовували й презентації книжок, написаних безпосередніми учасниками АТО. Хлопцям є, про що розповісти. Черговий доказ цього – збірка «Голос війни: історії ветеранів», - зазначив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко. 

У збірці – твори понад 20 авторів, які на власні очі бачили війну.

«Твір «Остання ніч на Ельбрусі» написав за вечір. У ньому те, що не розповідають в новинах – банальні та рутинні справи. Це постачання боєприпасів, переброска техніки, радіоелектронна робота. Тут мало героїзму, але це важлива та дуже складна робота, без якої не було б армії», - розповів один із авторів збірки Юрій Руденко.

«Моя історія називається «Шоста хата від фронту», - додав  ще один автор Василь Піддубний. - Вона про мешканців Донбасу, про те, що там є справжні патріоти, і дуже багато. Про людину і її важку долю. Саме завдяки проекту «Голос війни» я зміг описати те, що раніше мені не піддавалося». 

«Розкритися» та описати історії з власного життя авторам збірки допомогли у Школі публіцистики для учасників АТО. Майстер-класи від письменників та журналістів тривали два місяці.

«Першочергова мета – подати війну  без фільтрів, від першоджерела. Твори у збірці поєднані дуже природньо. Хтось вирішив написати про перший день в АТО, хтось - про повернення, хтось згадав про маму, хтось описує свого рюкзака, як побратима, - розповіла координатор проекту «Голос війни» з громадської організації «Інтерньюз- Україна» Юлія Бабко. - Я не знаю, хто з хлопців буде Хемінгуеєм або Ремарком – час покаже. Але вони написали чудові тексти, суть яких – у щирості».

На презентацію збірки «Голос війни: історії ветеранів» зібралося з сотню мешканців області.

«Мені цікаво було побачити очі людей, які написали цю книгу, відчути їхнє серце, адже тоді і твори сприймаються інакше, - поділилася глядачка Надія Мельничук. - Я читала подібні книжки про Другу світову війну. Вони дають можливість доторкнутися до справжніх переживань. Це те живе, що мають пам’ятати люди». 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....