App Store Google Play

У ДніпроОДА презентували книгу «Голос війни: історії ветеранів»

05.03.2018 17:20
У ДніпроОДА презентували книгу «Голос війни: історії ветеранів»

У Дніпрі презентували книгу «Голос війни: історії ветеранів». Вона об’єднала майже 30 творів, написаних учасниками АТО. Послухати їхні історії в облдержадміністрації зібралися близько сотні людей. 

«Одна з тем, яких найчастіше торкаються під час творчих зустрічей в ОДА, - війна на Сході України. Про події в АТО тут показували вистави, їм присвячували фотовиставки. Організовували й презентації книжок, написаних безпосередніми учасниками АТО. Хлопцям є, про що розповісти. Черговий доказ цього – збірка «Голос війни: історії ветеранів», - зазначив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко. 

У збірці – твори понад 20 авторів, які на власні очі бачили війну.

«Твір «Остання ніч на Ельбрусі» написав за вечір. У ньому те, що не розповідають в новинах – банальні та рутинні справи. Це постачання боєприпасів, переброска техніки, радіоелектронна робота. Тут мало героїзму, але це важлива та дуже складна робота, без якої не було б армії», - розповів один із авторів збірки Юрій Руденко.

«Моя історія називається «Шоста хата від фронту», - додав  ще один автор Василь Піддубний. - Вона про мешканців Донбасу, про те, що там є справжні патріоти, і дуже багато. Про людину і її важку долю. Саме завдяки проекту «Голос війни» я зміг описати те, що раніше мені не піддавалося». 

«Розкритися» та описати історії з власного життя авторам збірки допомогли у Школі публіцистики для учасників АТО. Майстер-класи від письменників та журналістів тривали два місяці.

«Першочергова мета – подати війну  без фільтрів, від першоджерела. Твори у збірці поєднані дуже природньо. Хтось вирішив написати про перший день в АТО, хтось - про повернення, хтось згадав про маму, хтось описує свого рюкзака, як побратима, - розповіла координатор проекту «Голос війни» з громадської організації «Інтерньюз- Україна» Юлія Бабко. - Я не знаю, хто з хлопців буде Хемінгуеєм або Ремарком – час покаже. Але вони написали чудові тексти, суть яких – у щирості».

На презентацію збірки «Голос війни: історії ветеранів» зібралося з сотню мешканців області.

«Мені цікаво було побачити очі людей, які написали цю книгу, відчути їхнє серце, адже тоді і твори сприймаються інакше, - поділилася глядачка Надія Мельничук. - Я читала подібні книжки про Другу світову війну. Вони дають можливість доторкнутися до справжніх переживань. Це те живе, що мають пам’ятати люди». 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...