App Store Google Play

Нікопольщина увійшла в перший турмаршрут крізь три століття козацтва, який стартує навесні

05.03.2018 09:20
Нікопольщина увійшла в перший турмаршрут крізь три століття козацтва, який стартує навесні

Вперше три області, серед яких і Січеславська, об’єдналися, аби провезти сучасних туристів крізь три століття козацтва. Від колишнього замку Дмитра Вишневецького на острові Хортиця до останніх подихів Січі на місці нинішнього с. Покровське. Від витоків козацької вольниці - до її руйнування. «Від Хортиці до семи Січей». Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на NikopolNews.

Запоріжжя-Нікопльщина-Херсонщина – такий трьохденний патріотичний маршрут до о. Хортиця і семи Січей намітили організатори. Серед них нікопольська турагенція «7 Січей» відповідає за відрізок маршруту Нікопольщиною.

Як повідомив директор агенції Олег Фельдман, наразі є попередня версія маршруту п`ятьма Січами Нікопольського краю. Згідно неї, охочим до козацької історії покажуть раритетну Ікону-ставротеку Війська Запорозького Низового у Нікопольському краєзнавчому музеї, повезуть на місце обрання Богдана Хмельницького у Стару частину міста, до пам`ятки національного значення "Могила отамана Іван Сірка" поблизу с. Капулівки, до козацького комплексу на місці Буцько-Томаківської Січі із цілющим джерелом у с. Острів, на хутір Калнишевського у с. Покровське та покажуть інші козацькі цікавинки краю.

Запорізький відрізок маршруту  включатиме в себе такі найцікавіші місця як: річкову подорож до о. Байда (замок Вишневецького), відвідини на о. Хортиця  козацького зимівнику Протолче, музею судохідства, вистави кінного театру, комплексу "Запорізька Січ". На завершення гості відвідають Історико-культурний центр «700-літній Запорозький дуб».

Херсонський партнер маршруту покаже місця розміщення Кам`янської та Олешківської Січей, а також - водоспади Трубецького, вежу Вітовта, виноробне господарство князя Трубецького (з дегустацією), дерев`яну козацьку Свято-Введенську церкву  у Бериславі, а також залишки фортеці Гази-Кермен і замку Тягинь. Цікавим фактом є те, що у 1492 році під стінами Тягина запорозькими козаками був захоплений і знищений турецький корабель, що прийнято вважати першою згадкою про козаків і датою заснування запорозького козацтва, якому в цьому році виповниться 526 років.

Вже цієї весни перші туристи стартують із Запоріжжя через Нікопольщину на Херсонщину у трьохденний маршрут - крізь три століття козацької волі.

Нагадаємо, що на території Нікопольського району знаходиться п'ять козацьких січей, вивченням яких займаються місцеві краєзнавці.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...