App Store Google Play

ОТГ Січеславщини будуть ділитися досвідом з іншими регіонами України та впроваджувати нові реформи

04.03.2018 09:00
ОТГ Січеславщини будуть ділитися досвідом з іншими регіонами України та впроваджувати нові реформи

Вчора, третього березня, у Дніпрі підбили підсумки децентралізації на Дніпропетровщині та обговорили пріоритетні питання і плани на майбутнє у Дніпропетровському ЦРМС під час щомісячного заходу - «Дня відкритих дверей». Про це повідомляє кореспондент Дніпрограду з місця події.

«Сьогодні децентралізація стала дуже значущим процесом, без якого влада вже не може працювати. Наші об’єднанні територіальні громади мають великий успій у розвитку різноманітних сфер даного процесу», - розповіла директор Дніпропетровського ЦРМС Олена Тертишна.

Під час заходу були обговорені  не лише успіх децентралізації на Дніпропетровщині, але й ризики з питань реалізації окремих секторальних реформ – наприклад, медичні та освітні, були обговорені пріоритетні питання і плани на березень місяць.

Директор Дніпропетровського ЦРМС зазначила, що плани на найближчий час в області дуже значущі. Цього місяця до Дніпра завітають чотири регіони України для вивчення досвіду децентралізації на Дніпропетровщині: Київ, Чернівці, Кіровоград та Донецьк. Вони будуть знайомитися з реалізацією успішності об’єднаних територіальних громад, як працюють старостинські округи, центри безпеки, ЦНАПи та інші сфери.

У березні місяці усі ОТГ Дніпропетровщини будуть брати участь у конкурсі зведення Центрів надання адміністративних послух за сприянням європейської програми “U-lead”. В області будуть відібрані десять найкращих старост, яких направлять до Європи на навчальну поїздку задля перейняття досвіду реформи децентралізації.

Цього місяця на Дніпропетровщині розпочнуть унікальний захід, аналога якого ще не існує в Україні, - дистанційний курс «Мистецтво жити в громаді». Даний курс буде мати за мету пояснити громадянам, активістам та депутатам процеси заходу децентралізація. Також плануються значні реформи в освітньому просторі та сфері медицини.

Також Олена Тертишна нагадала, що другого березня експерти Центрального офісу реформ при Мінрегіоні склали рейтинг фінансової спроможності ОТГ по Україні – об’єднані територіальні громади Дніпропетровщини зайняли перші три позиції рейтингу.

«Перше місце зайняла Слобожанська ОТГ, яка утримує свою позицію вже третій рік, на другому – Вербіківська, яка на одну позицію покращила свій результат у порівнянні з минулим роком, що є показником ефективного економічного розвитку. Третє місце – Богданівська ОТГ. Отже, трійка лідерів – це трійка громад нашої області», - розповіла Олена Тертишна.

Також вона зазначила, що фінансові успіхи громад Дніпропетровщини можна пояснити насамперед раціональністю економічністю розвитку та правильністю моделей:

«Якщо модель ОТГ затверджена перспективним планом та передбачає розвиток економіки в позитивному напрямку, громада ніколи не буде мати мінусів».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...