App Store Google Play

У Дніпрі відкрилась виставка про боротьбу воїнів УПА за незалежність України

02.03.2018 20:00
У Дніпрі відкрилась виставка про боротьбу воїнів УПА за незалежність України

Сьогодні, другого березня, у Дніпрі відкрилась виставка, присвячена історії воїнів УПА, які боролися за незалежність України. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення - зали №8 історичного музею Яворницького.

Виставка «УПА — відповідь нескореного народу» висвітлює боротьбу членів УПА, які, діючи підпільно, виступали за незалежність України в часи Другої світової війни та по її завершенні.

«Ця виставка розкриває героїчні та трагічні сторінки. Під час другої світової близько 7 мільйонів українців воювали на боці двох агресорів. Однак близько 100 тисяч членів повстанської армії виступили окремо, аби здобути незалежність України», - розповів заступник директора з наукової роботи, кандидат історичних наук Олександр Старік.

Презентацію візуальної історії антинацистської та антикомуністичної боротьби українських повстанців мешканцям Дніпра та області організував Український інститут національної пам'яті.

«Протягом 1943-44 років група воїнів УПА розрослася в армію. На території східних областей України, зокрема на Січеславщині діяли похідні групи ОУН. Саме південна похідна група діяла у Дніпрі. Вони підійшли слідом за нацистами та першочергово займалися пропагандистською та агітаційною роботою. Тобто вони намагалися залучити прибічників на свій бік та проінформувати про злочинний вплив комуністів», - зазначила старший науковий співробітник ДІМ Валентина Сацута.

Виставка триватиме до першого квітня 2018 року. Після цього буде експонуватися в інших музеях Дніпропетровської області.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі відкрилася ретроспективна фотовиставка, героями якої стали бійці зі Сходу України, вояки УПА та Січові стрільці – патріоти, які захищають територію України зі зброєю в руках.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...