App Store Google Play

Сучасне мистецтво та пам'ять: у Дніпрі відбулася лекція на тему пам'яті та її проявах у мистецтві

02.03.2018 11:40
Сучасне мистецтво та пам'ять: у Дніпрі відбулася лекція на тему пам'яті та її проявах у мистецтві

Вчора, першого березня, у Дніпрі в рамках проекту «Давай забудемо» Єгора Анцигіна пройшла лекція Ксенії Малих на тему «Сучасне мистецтво та пам'ять». Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця події – галереї Артсвіт.

Тема пам’яті в українському мистецтві – одна з найактуальніших. Після Революції гідності найгучніші скандали в сфері культури так чи інакше пов’язані з пам’яттю: знищення пам’ятників радянських часів, сучасна будівля театру на Подолі на історичній вулиці Києва тощо.

Художники працюють з темою пам’яті в різних аспектах: досліджують феномени, котрі з нею пов’язані, такі як вибіркова пам’ять народу, який намагається згадувати лише гарне чи навпаки; вивчають процес забування і його наслідки; осмислюють явища через роботу з архівом тощо.

Лектор заходу Ксенія Малих - мистецтвознавиця, співробітниця дослідницької платформи PinchukArtCentre, кураторка лекторію ОБРАЗ в арт-центрі Closer. На прикладах зі світового та українського мистецтва вона розповідала про те, як митці використовують пам'ять та історичні події як об’єкти своєї творчості.

Наприклад, меморіал голокосту та пам’ятник Берлінській стіні у Німеччині показують, що місцеві жителі усвідомлюють жахливе минуле та його наслідки, проте пам’ятають та приймають його. Відомий бельгійський художник Ян Фабр вважав панцирі комах найкращим творінням природи, тому що вони утримували як оболонка те, що всередині тіла – свідомість, що є пам’яттю.

Лекція була закінчена у формі дискусії, під час якої аудиторія та лекторка обговорювали основну тему заходу та підіймали високі філософські питання «що є мистецтво». Також відвідувачі лекції мали нагоду знову насолодитися виставкою Єгора Анцигіна, яка все ще проходить у галереї Артсвіт і буде тривати до кінця березня.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...