App Store Google Play

У Дніпрі відкрилася виставка присвячена видатному краєзнавцю Миколі Чабану

01.03.2018 20:00
У Дніпрі відкрилася виставка присвячена видатному краєзнавцю Миколі Чабану

Сьогодні, першого березня, у Дніпрі було відкрито виставку до 60-річчя видатного письменника-краєзнавця та Заслуженого журналіста України Миколи Чабана. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця події – Меморіального будинку-музею академіка Дмитра Яворницького.

Виставка присвячена творчості «яворницькознавця» Миколи Чабана. Микола Петрович – один із найвідоміших журналістів і краєзнавців Дніпропетровщини. Бібліографія його видань і публікацій, упорядкована 2008 року, містить близько 1700 записів, хоча це далеко не повний перелік. Його матеріали друкувалися в понад 150 періодичних виданнях України, Австралії, Англії, Бєларусі, Казахстану, Канади, Польщі, Росії, США, Словаччини, Чехії. Краєзнавчі дослідження Миколи Чабана завжди знаходять свого читача і користуються популярністю та увагою.

25 років тому вийшла перша книга письменника-краєзнавця Миколи Чабана. За чверть століття світ побачило понад три десятки його книжок і ним упорядкованих. Всі вони присвячені рідному краю – Січеславщині, її людям і постатям незаслужено забутим, репресованим, просвітянам, письменникам з покоління «Розстріляного Відродження».

Обкладинку першої книжки Миколи Чабана «Вічний хрест на грудях землі» прикрашало скульптурне зображення Дмитра Яворницького. Протягом 2016-2018 років письменник-краєзнавець веде цикл зустрічей, який викликав великий інтерес у громадян, про Яворницького в меморіальній оселі академіка. Також Микола Чабан виступає з лекціями в міській «Просвіті».

На виставці можна ознайомитися з творчим доробком Миколи Чабана-ювіляра, заглянути в його творчу лабораторію. Побачити книжкові раритети і автографи сучасників Яворницького - гостей його привітної оселі: Дмитра Дорошенка, Наталі Полонської-Василенко, Михайла Могилянського, Олексія Девлада-Запорожця, Євгена Вирового, Анатолія Костенка, Віктора Петрова (В. Домонтовича), Павла Козаря та інших.

Виставка буде тривати до десятого березня у Меморіальному будинку-музеї академіка Д. Яворницького, що за адресою площа Шевченка, 5.

Нагадаємо, що завтра у ДніпроОДА презентують фільм «Обличчя Майдану».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...