App Store Google Play

Завуч, яка вимагає вибачень за вимогу викладати історію України українською, продовжує затягувати суд

28.02.2018 14:20
Завуч, яка вимагає вибачень за вимогу викладати історію України українською, продовжує затягувати суд

Сьогодні, 28 лютого, у Самарському районному суді відбулося чергове засідання за позовом завуча школи №108 Лідії Бондаренко, яка побачила «приниження її честі та гідності» у вимогах викладати у школі історію України українською мовою. Позов вона подала проти діючого військовослужбовця ЗСУ Дмитра Сайдакова та його дружини Тетяни, повідомляє Дніпроград.

Підтримати відповідчів прийшли представники одразу декількох громадсько-політичних рухів, зокрема С14, Правий сектор, Свобода. Окрім цього, у якості вільних слухачів на судове засідання завітали і просто небайдужі мешканці Дніпра.

У свою чергу, позивачка Лідія Бондаренко вже традиційно не з'явилася на суд, тож за неї вкотре "віддувався" її представник. Це, скоріш за все, пов'язано із відсутнім у завучки бажанням зустрітися із громадськими активістами та провести з ними дискусію щодо доцільності використання української мови в навчальних закладах Дніпра.

Позивачка і надалі продовжує тримати свої позиції та обвинувачувати подружжя Сайдакових у приниженні своєї честі та гідності. Окрім цього, скандальна завучка не тільки ігнорує судовий процес, а і намагається затягнути його, подаючи не зрозумілі заяви в різноманітні органи, зокрема СБУ, аби ті надали правову оцінку викладанню уроків в українській школі російською мовою.

Після обговорення цього питання, суддя оголосив перерву у процесі до 6 березня. Саме у цей день позивачка має надати "головні докази" суду, який нарешті зможе приступити до основної частини розгляду справи.

Варто також зазначити, що сторона Тетяни Сайдакової, яка наразі є єдиним відповідачем у зв'язку із службою свого чоловіка, звернулася до активістів із проханням завчасно з'являтися на розгляд справи. Сьогодні суддя, згідно із процесуальним кодексом, не пустив декількох вільних слухачів до зали через їх запізнення, тому ті, хто бажають підтримати подружжя, мають приходити раніше.

Нагадаємо, що минулого разу завуч не з’явилася на засідання, виправдавши це раптовою хворобою. Після цього напередодні сесії активісти пікетували Дніпровську міську раду із закликом вплинути на мовну ситуацію у навчальних закладах міста. У відповідь на це, керівництво міста провело зустріч із вчителями, на яких було оголошено, що єдиною мовою викладання в українських школах має бути українська.

Теги: суд, завуч, мова

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...