App Store Google Play

У Нацполіції розповіли чому не можуть ефективно боротися із «металістами»

27.02.2018 18:30
У Нацполіції розповіли чому не можуть ефективно боротися із «металістами»

З метою боротьби з крадіжками кабелів та інших цінних металевих деталей керівництвом поліції області оголошено операцію «Метал», під час якої на боротьбу із незаконними пунктами прийому металобрухту направлені усі сили ГУНП. Проте, поліція обмежена законодавством і у багатьох випадках не може протидіяти цим "прийомкам". Про це сьогодні, 27 лютого, повідомив заступник начальника ГУНП у Дніпропетровській області Володимир Богоніс, передає Дніпроград.

Слідчими Дніпропетровської обласної поліції до єдиного реєстру досудових розслідувань лише за цей рік внесено 726 фактів розкрадання кабельно-провідникового обладнання. У зв’язку з цим, 88 особам було повідомлено про підозру у скоєні даного правопорушення, але лише 16 з них було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, 14 – взято під домашній арешт, решта – відпущені. Більшість злочинців навіть після затримання продовжують займатися крадіжками. Це пов’язано із недосконалістю законодавства у цій сфері.

«Справа в тому, що раніше в кодексі адміністративних правопорушень суб’єктом злочину по незаконному збору металу могла бути будь-яка особа, але після внесення змін суб’єктом злочину може бути лише посадова особа суб’єкту господарювання. Тобто тепер, ми, як поліція, можемо притягти до відповідальності лише посадову особу суб’єкту господарювання, який повинен мати юридичну адресу, ця людина має бути офіційно оформлена чи дати свідчення що отримує зарплату від власника зареєстрованого пункту», - повідомив Володимир Богоніс.

Проте, правопорушники навчилися обходити цю норму закону і всі стверджують при появі поліції, що не мають жодного відношення до пункту прийому металобрухту. Тут і виникає колізія, згідно якої поліція не має юридичних підстав притягнути особу до адміністративної відповідальності.

«Деякі випадки можуть підпадати під ознаки кримінальної відповідальності, але тут вже починаються інші процесуальні процедури, які потребують залучення слідчих, суддів тощо і ми бачимо, що із 88 затриманих лише 16 людей знаходяться під вартою», - додав Богоніс.

Таким чином, поліція може фіксувати адміністративні правопорушення, пов’язані із прийомом металу, лише у тих випадках, коли пункт прив’язаний до юридичної адреси. У інших випадках поліція не має права притягувати громадян до відповідальності. Проте, наразі у Дніпрі поліції у цьому допомагає міська влада, яка зносить незаконні та незареєстровані пункти прийому металобрухту і таким чином позбавляє злочинців місця заробітку.

Володимир Богоніс зазначив, що з початку операції «Дамоклів меч» до поліції не надійшло жодної заяви від «власників» цих пунктів і додав, що сподівається, що позитивний досвід Дніпра запозичать й інші міста Дніпропетровської області.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...