App Store Google Play

У Нацполіції розповіли чому не можуть ефективно боротися із «металістами»

27.02.2018 18:30
У Нацполіції розповіли чому не можуть ефективно боротися із «металістами»

З метою боротьби з крадіжками кабелів та інших цінних металевих деталей керівництвом поліції області оголошено операцію «Метал», під час якої на боротьбу із незаконними пунктами прийому металобрухту направлені усі сили ГУНП. Проте, поліція обмежена законодавством і у багатьох випадках не може протидіяти цим "прийомкам". Про це сьогодні, 27 лютого, повідомив заступник начальника ГУНП у Дніпропетровській області Володимир Богоніс, передає Дніпроград.

Слідчими Дніпропетровської обласної поліції до єдиного реєстру досудових розслідувань лише за цей рік внесено 726 фактів розкрадання кабельно-провідникового обладнання. У зв’язку з цим, 88 особам було повідомлено про підозру у скоєні даного правопорушення, але лише 16 з них було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, 14 – взято під домашній арешт, решта – відпущені. Більшість злочинців навіть після затримання продовжують займатися крадіжками. Це пов’язано із недосконалістю законодавства у цій сфері.

«Справа в тому, що раніше в кодексі адміністративних правопорушень суб’єктом злочину по незаконному збору металу могла бути будь-яка особа, але після внесення змін суб’єктом злочину може бути лише посадова особа суб’єкту господарювання. Тобто тепер, ми, як поліція, можемо притягти до відповідальності лише посадову особу суб’єкту господарювання, який повинен мати юридичну адресу, ця людина має бути офіційно оформлена чи дати свідчення що отримує зарплату від власника зареєстрованого пункту», - повідомив Володимир Богоніс.

Проте, правопорушники навчилися обходити цю норму закону і всі стверджують при появі поліції, що не мають жодного відношення до пункту прийому металобрухту. Тут і виникає колізія, згідно якої поліція не має юридичних підстав притягнути особу до адміністративної відповідальності.

«Деякі випадки можуть підпадати під ознаки кримінальної відповідальності, але тут вже починаються інші процесуальні процедури, які потребують залучення слідчих, суддів тощо і ми бачимо, що із 88 затриманих лише 16 людей знаходяться під вартою», - додав Богоніс.

Таким чином, поліція може фіксувати адміністративні правопорушення, пов’язані із прийомом металу, лише у тих випадках, коли пункт прив’язаний до юридичної адреси. У інших випадках поліція не має права притягувати громадян до відповідальності. Проте, наразі у Дніпрі поліції у цьому допомагає міська влада, яка зносить незаконні та незареєстровані пункти прийому металобрухту і таким чином позбавляє злочинців місця заробітку.

Володимир Богоніс зазначив, що з початку операції «Дамоклів меч» до поліції не надійшло жодної заяви від «власників» цих пунктів і додав, що сподівається, що позитивний досвід Дніпра запозичать й інші міста Дніпропетровської області.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі вже багато писали про корупційні схеми з будівництвом нового аеропорту за 2 мільярди бюджетних коштів, яке відбувається фактично в інтересах олігарха Коломойського.Але за кадром залишилася іс...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...