App Store Google Play

Науковці обговорили актуальність перейменування Дніпропетровської області на Січеславську

27.02.2018 09:20
Науковці обговорили актуальність перейменування Дніпропетровської області на Січеславську

Вчора, 26 лютого, у приміщенні SpaceHub відбувся круглий стіл між провідними науковцями та істориками міста щодо процесу декомунізації в Україні та перейменування Дніпропетровської області на Січеславську, повідомляє Дніпроград.

Під час заходу історики зазначили, що згідно із законодавством про декомунізацію, Дніпропетровська область однозначно має отримати нову назву, але протягом трьох років ініціативи ні з боку вищих органів влади, ні з боку суспільства не було - до останнього часу. Декілька місяців тому близько 40 громадських організацій написали звернення на ім’я голови Верховної Ради України із проханням розпочати процес зміни назви області на Січеславську.

«П’ять козацьких січей, які були розташовані на території нашої області створили історичну передумову для перейменування нашої області на Січеславську. Ми розуміємо чому Січеслав, бо це давня козацька територія, де розташована більшість січей. Безумовно треба повертатися до витоків нашої історії, поважаючи слав давнього козацтва»ю – зазначив Ігор Шахрайчук, кандидат історичних наук, доцент ДНУ ім. Олеся Гончара.

Окрім цього, історик звернув увагу на те, що у 1920-х роках радянська влада поєднала непоєднане у назві області, адже назва річки та прізвище комуністичного діяча ніяк не можуть стояти поруч.

У свою чергу, інший кандидат історичних наук з ДНУ Валерія Лавренко також підкреслила, що назва "Січеславська область" поєднає у собі як історичну пам’ять регіону, та водночас не має викликати дискусій серед українського політикуму.

Також завідувачка Меморіального будинку Дмитра Яворницького Яна Тимошенко зазначила, що сьогоднішнє нерозуміння назви «Січеславська» для суспільства – це прямий наслідок помилок в освітній сфері протягом останніх років.

«Ми зіткнулися з тим, що велика частина людей просто не знає, що наша область має давні історичні традиції. Це наслідок наших помилок під час виховання та навчання, тому ми сьогодні маємо запитати себе, що ми можемо зробити аби цей процес не викликав настільки бурхливих відгуків зі сторони тих, хто вважає все це неправильним», - сказала Яна Тимошенко.

Як наслідок, всі учасники круглого столу згодні, що Дніпропетровська область має бути перейменована, і саме Січеславська – на сьогодні найкращий з можливих варіантів для цього.

Відомо, що небайдужі містяни зареєстрували на сайті Президента відповідну петицію щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську, яка наразі набирає підписи.

Якщо ви також підтримуєте думку, читайте інструкцію, як можна підтримати петицію щодо перейменуванні області на Січеславську.

Нагадаємо, що раніше з ідеєю перейменування області виступив народний депутат Андрій Денисенко, який певен, що це завдання є цілком вирішуваним у діючому складі Парламенту і на поточному етапі розвитку нації і держави.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...