App Store Google Play

У Кривому Розі влада намагається закрити єдиний медичний заклад у війському містечку

25.02.2018 13:00
У Кривому Розі влада намагається закрити єдиний медичний заклад у війському містечку

Заступник голови Всеукраїнської громадської організації «Спілка офіцерів України», діючий військовослужбовець ЗСУ та мешканець криворізького мікрорайону Макулан Петро Лисенко повідомив, що наразі є загроза підриву боєздатності усього Криворізького гарнізону у зв’язку із відсутністю фінансування та можливим закриттям єдиного медичного закладу у військовому містечку. Відповідне відеозвернення було опубліковано у мережі, передає Дніпроград.

Єдина поліклініка в Макулані була побудована приблизно 20 років тому задля забезпечення майже 10 тисяч місцевих мешканців медичним послугами. Більшість «макуланців» - родини військовослужбовців, зокрема 17-ї танкової бригади, які перебувають тут на постійному місці дислокації. У 2012 році тодішня ставлениця Вілкула, голова департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА Валентина Гінзбург разом із своїм «другом» розпочала на Дніпропетровщині пілотний проект медичної реформи Януковича.

Внаслідок «реформи» сотні тисяч людей втратили можливість отримати кваліфіковану допомогу, дитяча смертність збільшилася в рази, а кількадесят приміщень колишніх лікарень та амбулаторій перекочували до приватної власності, або ж були подаровані московському патріархату.

Макуланська поліклінкіка також була під загрозою ліквідації. У 2013 році відбулися громадські слухання, під час яких населення висловило протест проти «реформи», яка могла позбавити тисячі людей від надання якісної медичної допомоги. На щастя для Макулану, Янукович та Вілкул «втратили кермо», а їхня «реформа» канула в літу.

З початком російської агресії та значним збільшенням особового складу ЗСУ, збільшилася і кількість мешканців у Криворізькому гарнізоні, що у свою чергу додало навантаження на Макуланську лікарню. Проте, не зважаючи на це, ані з боку криворізької влади, ані з боку Міністерства оборони не було зроблено жодних кроків до модернізації чи хоча б підтримки закладу. Навпаки, у цьому році поліклініка у Макулані стала однією з тих, якій відрізали фінансування, а Міноборони взагалі подала позов проти медзакладу, який знаходиться на його землі.

Чим пояснюються такі кроки з боку місцевої влади та МО – невідомо, але як зазначив Петро Лисенко, соціальне напруження у гарнізоні зростає.

У свою чергу, співробітниця макуланської лікарні Ірина Авраменко повідомила, що керівництво поліклініки відкрито до співпраці з владою та Міністерством оборони і готове прийняти усі рішення, які б врятували заклад від знищення і дозволило й надалі надавати медичні послуги українським військовослужбовцям.

Чим завершиться ця ситуація – покаже час, але зрозуміло одне, таке ставлення до медичного обслуговування військових Криворізького гарнізону з боку місцевої влади та чиновників аж ніяк не підвищує їхню боєздатність та моральний стан.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...