App Store Google Play

У Дніпрі та області зустрічаються випадки булінгу у ранньому шкільному віці, - оцінка психолога

22.02.2018 16:20
У Дніпрі та області зустрічаються випадки булінгу у ранньому шкільному віці, - оцінка психолога

Булінг в школі характерний для 10-11-річних дітей, однак останнім часом спостерігаються такі випадки у більш ранньому віці. Про психологічну оцінку випадків жорстокого поводження серед підлітків Дніпропетровщини інформує кореспондент Дніпрограда зі слів психолога, консультанта в методі позитивної психотерапії Ольги Бабенко.

Булінг – це агресивне переслідування одного з членів колективу або ж групи з боку інших членів колективу. Психологи стверджують, що найчастіше цькування розпочинаються у віці 10-11 років, останнім часом спостерігаються такі випадки у восьми та дев’яти-річному віці. Пік знущань припадає на 13-15 років.

«Фізичне та емоційне насилля в підлітковому віці дійсно присунтє та відоме в усьому світ. Цькування, яке відбувається в школі та різних дячих колективах неприпустиме. Причини полягають у вікових потребах, зокрема бажанні дитини проявити себе в колективі, визначити своє місце. Якщо ця потреба не задовольняється, то виникає почуття, які подавляються або починають проявлятися у деструктивних формах», - пояснила Ольга Бабенко.

Загалом існує три сторони учасників булінгу: кривдник, жертва та спостерігачі. Основний критерій булінгу – постійне жорстоке поводження з однолітками. Крім того, це відбувається умисно.

«Батьки мають обов’язково включитися в конфлікт, якщо дитина страждає від знущань в колективі.  Однак не треба тиснути на власну дитину, потрібно звернутися до вчителя, з’ясувати причини та сприяти вирішенню проблеми. Дуже добре, що зараз про це говорять, раніше – це явище приховувалось та відбувалося без втручання з боку дорослих та фахівців», - додала Ольга Бабенко.

Як відомо, у школі № 52 склалася ситуація, коли однокласники влаштували цькування та приниження одного із учнів 5-го класу. У результаті хлопець отримав проблеми зі здоров’ям.

Зазначимо, що правоохоронці заперечують інформацію про те, що в п’ятикласника стався інсульт через цькування однокласників.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...