App Store Google Play

У мерії Дніпра ухвалили цільову програму реконструкції ветхого й аварійного житлового фонду міста

21.02.2018 15:20
У мерії Дніпра ухвалили цільову програму реконструкції ветхого й аварійного житлового фонду міста

21 лютого під час 30-ої сесії міськради Дніпра депутати затвердили цільову програму відновлення та реконструкції ветхого й аварійного житлового фонду Дніпра на 2018 – 2022 роки. Цьогоріч у мерії планують провести комплексне обстеження 181 будинку. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу міськради Дніпра.

Нині житловий фонд Дніпра нараховує понад 5 тис. багатоквартирних будинків. Серед них 816 будівель визнано ветхими. Це 15% від загальної кількості. Ще 1,6% споруд вважають аварійними. Переважно усі вони – одно- та двоповерхові будинки, в яких мешкають понад 7,6 тис. дніпрян.

Водночас законодавством не передбачено зниження квартплати у таких випадках. Покращити стан житлового фонду допоможе системна реалізація нової програми.

Згідно з муніципальною ініціативою стан будинків оцінюватимуть за відсотковими критеріями. Цим займатимуться підприємства, які проводять паспортизацію та технічну інвентаризацію будівель, а також організації, що мають ліцензії на проведення відповідних обстежень.

Так, якщо будівля не має деформацій, а окремі несправності можна усунути під час ремонту, її технічний стан вважають добрим. За шкалою це – до 20% від фізичного зносу. Задовільний стан надаватимуть будівлям, чиї елементи в цілому придатні для експлуатації, однак потребують ремонту. Фізичний знос у такому випадку буде від 21 до 40%.

Незадовільний стан матимуть споруди з рівнем зносу від 41 до 60%. Експлуатувати їх можна буде лише після проведення ремонту. До категорії ветхих належатимуть будинки, що зношені на 61 – 80%. Тобто стан їхніх несучих конструкцій аварійний, а ненесучих – дуже ветхий. Решту вважатимуть непридатними для проживання.

За результатами обстежень будуть визначені об'єкти, які потребують поточних чи капітальних ремонтів, або реконструкції. Для формування титульних списків мешканцям або представникам підприємств, що надають послуги з управління багатоквартирними будинками, необхідно буде подати відповідні заяви до департаменту житлового господарства мерії.

Перевагу надаватимуть в першу чергу житловим будинкам, де мешканці не мають боргів за житлово-комунальні послуги. Серед іншого, відновлення та реконструкція аварійного житла допоможуть скоротити чергу містян, що потребують поліпшення житлових умов. Загалом протягом 5 років на реалізацію програми планують виділити майже 1 млрд грн.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...