App Store Google Play

У Дніпрі супермаркети відмовились від копійок

12.02.2018 11:40
У  Дніпрі супермаркети відмовились від копійок

На касах супермаркетів торгової мережі Дніпра перестали брати монети номіналом 1, 2 і 5 копійок. Округлення здійснюють на користь споживачів.

Механізм експерименту наступний: при розрахунку покупця на касі підсумкова сума в чеку округляється до суми, кратній 10 копійкам в менший бік. "Списана" сума вказується в чеку, як знижка, поідомляє Дніпроград з посиланням на nashemisto.dp.ua.

"Відмова від обороту монет дрібного номіналу - гарне рішення. Ми вже відчули позитивні результати. Обслуговування на касах відбувається набагато швидше, значно зменшилася кількість конфліктних ситуацій, пов'язаних з відсутністю розмінної монети", - повідомили в прес-службі однієї з торговельних мереж.

Як відомо, 16 листопада 2017 року Нацбанк оголосив про старт проекту "Про оптимізацію обороту монет дрібних номіналів". З кінця минулого року відповідний документ оприлюднили в ЗМІ для обговорення громадськістю. Головний пункт документа - в Україні перестають карбувати 4 монети з 8 існуючих (крім пам'ятних): номінали 1, 2, 5 і 25 копійок.

Також прописаний принцип округлення: цінники, які закінчуються на 1-4 копійки, повинні зменшуватися до 0 в кінці і бути кратні 10, а цінники з останніми 5-9 копійками підвищуються до нульового значення.

Округлення буде застосовуватися в залежності від форми платежу. Якщо людина платить готівкою - вартість округляється, а якщо карткою - стягується не округлена ціна.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...