App Store Google Play

Що таке Січеславщина: історик розповів дніпрянам чому потрібне перейменування області

10.02.2018 21:00
Що таке Січеславщина: історик розповів дніпрянам чому потрібне перейменування області

Сьогодні, 10 лютого, у Січеславській Просвіті відбулася відкрита дискусія щодо перейменування Дніпропетровської області. Участь у заході взяли участь історики, журналісти, громадські діячі та звичайні мешканці Дніпра, яким не байдуже питання перейменування, повідомляє Дніпроград.

Спікерами, які розповіли чому найкраще підійде назва Січеславщина, виступили відомий історик Микола Чабан, журналіст Максим Мірошниченко та громадський діяч Кирило Дороленко. Кожен з них привів власні аргументи на підтримку Січеславської області.

Зокрема, Микола Чабан занурився у минуле та розповів присутнім про історичний фундамент цієї назви. Історик зазначив, що одним із натхненників цієї назви ще на початку ХХ століття виступав Дмитро Яворницький, але в радянські часи назва «Січеслав» була під суворою забороною, через що багато хто з мешканців області втратив відчуття своєї ідентичності та унікальності. Погляди Дмитра Яворницького обумовлені не тільки власною позицією, а і історичними доказами. Для історика, який чітко знав, що нинішня територія Дніпропетровської області була центром козаччини, питання чому саме Січеслав не виникало.

«Саме ці назви фіксуються у кількох енциклопедіях. Була така загальна Українська енциклопедія 1931 року видання, у якій зазначено, що назва Січеслав була офіційною у 1918 році. Звичайно, що вона видана на заході. Пише про це і Енциклопедія українознавста, видана у 1970-х роках», - повідомив Микола Чабан.

Також у 1924 році український поет Максим Лебідь, який жив у нашому місті, опублікував у газеті «Зірка» вірш із циклу «Січеслав», який був присвячений Дмитру Яворницькому. У вірші поет оспівував українське коріння міста та звертав увагу на козацьку славу регіону. Не дивно, що з часом поета Лебідя було репресовано.

Окрім цього, Микола Чабан навів ще десятки прикладів чому назва Січеслав актуально для нинішнього часу та дивується чому сьогодні історики мають шукати та розповідати про кожну дрібницю для мешканців Січеславського краю.

Нагадаємо, що у Дніпрі та області розгорнулася жваве обговорення з приводу перейменування області на Січеславську. Зазначимо, що електронна петиція розміщена у розділі веб-сайту Офіційного інтернет-представництва Президента України та продовжує набирати підписи.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...