App Store Google Play

Що таке Січеславщина: історик розповів дніпрянам чому потрібне перейменування області

10.02.2018 21:00
Що таке Січеславщина: історик розповів дніпрянам чому потрібне перейменування області

Сьогодні, 10 лютого, у Січеславській Просвіті відбулася відкрита дискусія щодо перейменування Дніпропетровської області. Участь у заході взяли участь історики, журналісти, громадські діячі та звичайні мешканці Дніпра, яким не байдуже питання перейменування, повідомляє Дніпроград.

Спікерами, які розповіли чому найкраще підійде назва Січеславщина, виступили відомий історик Микола Чабан, журналіст Максим Мірошниченко та громадський діяч Кирило Дороленко. Кожен з них привів власні аргументи на підтримку Січеславської області.

Зокрема, Микола Чабан занурився у минуле та розповів присутнім про історичний фундамент цієї назви. Історик зазначив, що одним із натхненників цієї назви ще на початку ХХ століття виступав Дмитро Яворницький, але в радянські часи назва «Січеслав» була під суворою забороною, через що багато хто з мешканців області втратив відчуття своєї ідентичності та унікальності. Погляди Дмитра Яворницького обумовлені не тільки власною позицією, а і історичними доказами. Для історика, який чітко знав, що нинішня територія Дніпропетровської області була центром козаччини, питання чому саме Січеслав не виникало.

«Саме ці назви фіксуються у кількох енциклопедіях. Була така загальна Українська енциклопедія 1931 року видання, у якій зазначено, що назва Січеслав була офіційною у 1918 році. Звичайно, що вона видана на заході. Пише про це і Енциклопедія українознавста, видана у 1970-х роках», - повідомив Микола Чабан.

Також у 1924 році український поет Максим Лебідь, який жив у нашому місті, опублікував у газеті «Зірка» вірш із циклу «Січеслав», який був присвячений Дмитру Яворницькому. У вірші поет оспівував українське коріння міста та звертав увагу на козацьку славу регіону. Не дивно, що з часом поета Лебідя було репресовано.

Окрім цього, Микола Чабан навів ще десятки прикладів чому назва Січеслав актуально для нинішнього часу та дивується чому сьогодні історики мають шукати та розповідати про кожну дрібницю для мешканців Січеславського краю.

Нагадаємо, що у Дніпрі та області розгорнулася жваве обговорення з приводу перейменування області на Січеславську. Зазначимо, що електронна петиція розміщена у розділі веб-сайту Офіційного інтернет-представництва Президента України та продовжує набирати підписи.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...