App Store Google Play

У Дніпрі підрядники ремонту Центрального мосту "заощадили на якості" більше 10 мільйонів гривень, - прокурор

09.02.2018 13:20
У Дніпрі підрядники ремонту Центрального мосту "заощадили на якості" більше 10 мільйонів гривень, - прокурор

У Дніпрі під час ремонту Центрального мосту було розтрачено більше 10 мільйонів гривень. В результаті постраждала якість матеріалів для ремонту мосту, адже на них вирішили заощадити. З такою заявою виступив заступник прокурора області Роман Токар 9 лютого, передає кореспондент Дніпроград.

Під час досудового розслідування було установлено, що у листопаді 2016 року за результатами проведення тендерних процедур було укладено угоду з ТОВ «Завод Майстер-Профі» про капітальний ремонт автодорожнього мосту №2 через річку Дніпро. Сума за договором склала 177 мільйонів гривень. На сьогодні на баланс генпідрядника було перераховано аванс у розмірі 73 мільйонів гривень, з яких 70 мільйонів було використано. Саме вказана сума перевіряється прокуратурою під час кримінального провадження.

Слідчі повели судово-будівельну експертизу та перевірили повноту виконаних робіт. За результатами, було установлено невідповідність якості виду бетону, який використовувався під час укладання залізничних конструкцій в тротуарних блоках та блоках центрального огородження на мосту.

Крім того, виявили невідповідність проектно-кошторисної документації металевих шрумерів, які закладалися у залізо-бетонних конструкціях. Як це вплине на довготривалість експлуатації мосту – поки невідомо.

Загалом сума збитків склала 10 мільйонів 73 тисячі гривень.

Як зазначається, вчора стало відому про підозру двох директорів ТОВ, а саме генпідрядника та субпідрядника, які були задіяні у проведенні ремонтних робіт на Центрального мосту, у розтраті бюджетних коштів. Їм інкримінується стаття 191 частина 5, тобто привласнення бюджетних коштів у особливо великих розмірах через зловживання власними обов’язками. Слідчі подали клопотання про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Понад 10 мільйонів гривень були виведені на рахунок фіктивних підприємств. Наразі вдалося встановити особи директорів цих ніби існуючих підприємств. Вони стверджують, що доступу до кошті не мали та у фінансовій махінації участі не брали.

Згідно зі статтею, генпідряднику та субпідряднику загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі. Крім того, ці директорі мають причетність до будівництва інших об’єктів, за фактом яких також відкрито кримінальні провадження.

«Службові особи Дніпровської міськради сприяли розслідуванню, надавали доступ до документів, які були потрібні для встановлення істини», - підкреслив заступник прокурора Дніпропетровської області та начальник управління Роман Токар.

Раніше повідомлялося, що на мосту проводились інженерні роботи з установки поручневого огородження, деформаційних швів та опор під освітлення та електротранспорт.

Нагадаймо, що Центральний міст розширили більш ніж на 3 метри.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...