App Store Google Play

Правозахисна група «СІЧ» допомагає звільненим військовополоненим, яких дискримінує держава

07.02.2018 20:00
Правозахисна група «СІЧ» допомагає звільненим військовополоненим, яких дискримінує держава

Правозахисна група "СІЧ" допомагає звільненим військовим заручникам, які зазнають дискримінації з боку держави. Про це сьогодні, сьомого лютого, повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів юристів ГО ПГ «СІЧ».

«Я був призваний у лави ЗСУ 21 липня та проходив службу у 93 бригаді. Після навчань мене призначили командиром відділу протитанкового взводу. У серпні ми відправились в зону бойових дій. Ми рухались колоною на село Грабське Амвросіївського району Донецької області, однак потрапили під масовий обстріл. Нам вдалося доїхати до села Осикове, мешканці якого почали надавати нам допомогу. Коли ми вивантажувалися та намагалися врятувати поранених, неподалік проходили російські війська з технікою. Потім до нас прийшли російські бойовики, які представилися спецназівцями. Після цього нас разом з пораненими забрали у місто Зугрес, де забрали документи та відправили до Донецького СБУ», - розповів колишній полонений Костянтин Довгий.

Полонених змушували працювати – розвантажувати та переносити вантажі. При цьому військових тримали впроголодь. Одна порція каші могла поміститися в чашку для кави, до неї додавали шматок хліба. Годували лише два рази на день.

«Мій син також потрапив до полону, тому я не змогла сидіти склавши руки. Після того, як вдалося визволити сина, я разом з іншими матерями ініціювали збільшення грошових виплат військовополоненим. Крім того, ми домоглися одноразових виплат для 40 полонених Дніпра та області у розмірі ста тисяч гривень. Однак наразі жодної державної системи для реабілітації полонених немає», - зазначила керівник ГО матерів і родичів учасників АТО «Берегиня» Алла Макух.

За статистикою, в Україні нараховується три тисячі 391 військових, які пережили полон. До того ж, 108 бійців досі залишаються заручниками ворогів. 

«Держава займає пасивну роль щодо колишніх військовополонених. На жаль, немає системи адаптації бійців в суспільстві. Наприклад, часто колишні заручники мають проблеми з працевлаштуванням. Постанова Кабміну про виплати ста тисяч гривень для осіб, які звільнилися з полону наприкінці 2017 року та у 2018 році має негативну сторону. По-перше, колишні військовополонені  враховуються дуже вибірково. По-друге, ця постанова є дискримінаційною для заручників, яких звільнили у передні роки», - пояснила координатор, правозахисниця ГО «Правозахисна група «СІЧ» Юлія Полєхіна.

Раніше повідомлялося, що правозахисна група "СІЧ" допомагає звільненим військовополоненим та громадським заручникам отримати грошову компенсацію через рішення Європейського Суду з прав людини (ЄПСЛ).

Фахівці Правозахисної групи «СІЧ» мають великий досвід документування свідчень українських полонених. З перших місяців війни вони допомагають військовим та цивільним заручникам відстоювати право на справедливу компенсацію та покарання винних за військові злочини.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...