App Store Google Play

Цінова змова виробників: чому у Дніпрі вартість курятини зрівнялася зі свининою?

06.02.2018 13:20
Цінова змова виробників: чому у Дніпрі вартість курятини зрівнялася зі свининою?

Тиждень тому перший заступник голови Антимонопольного комітету України — державний уповноважений Марія Нижник повідомила, що ймовірно причина полягає в ціновій змові виробників курятини. Про це повідомляє Дніпрогад з посиланням на «Наше Місто».

Як зазнається, комітет надіслав запити про подорожчання курятини у 2017 року до дев’яти найбільших торгових роздрібних мереж та виробників, серед яких компанії «Агро-Овен», «Комплекс «Агромарс» і «Миронівський хлібопродукт» (МХП).

Попередній аналіз інформації, наданої майже всіма фігурантами дослідження, дав АМКУ підстави для припущення, що один з виробників зловживає монопольним домінуючим становищем, а інші замість того, щоб конкурувати, узгоджують із ним свою цінову політику і так само піднімають ціни».

Однак зробити остаточний аналіз та висновки з нього АМКУ не може, адже на його запит ще й досі не відповів «Миронівський хлібопродукт». Той самий, частка продукції якого на ринку складає більше 50 відсотків та який минулого року отримав 42 відсотки дотацій, виділених державою для аграріїв, тобто 800 мільйонів гривень.

А от очолювана власником МХП Спілка птахівників України, хоча запиту від АМКУ й не отримала, на запит уже відреагувала заявою на своєму сайті. Детально розклавши собівартість продукції на електрику, пальне, корм та обладнання, аби довести, що подорожчання мало підстави.

«Якщо розцінювати заяву АМКУ як тиск на виробників, просимо уникати подібних методів, оскільки будь-які необґрунтовані заяви негативно впливають на ринкову ситуацію та можуть призвести до падіння споживчого попиту, скорочення виробництва і, як наслідок, погіршення соціальних настроїв через скорочення робочих місць та подальшого зростання цін… Звертаємось до Антимонопольного комітету України та засобів масової інформації із закликом не робити та не поширювати публічних заяв з необґрунтованими звинуваченнями, вводячи при цьому в оману населення і провокуючи дестабілізацію на продуктовому ринку», - йдеться у дописі Спілки птахівників України.

Прикметно, що за інформацією столич­них ЗМІ, у Києві протягом останніх трьох-чотирьох днів курятина за окремими позиціями подешевшала аж на десять гривень.

Раніше повідомлялося, що за підрахунками економістів, ціни на споживчому ринку Січеславщини у грудні зросли майже на 1 відсоток, а з початку 2017 року – на 12,8%. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...