App Store Google Play

Цінова змова виробників: чому у Дніпрі вартість курятини зрівнялася зі свининою?

06.02.2018 13:20
Цінова змова виробників: чому у Дніпрі вартість курятини зрівнялася зі свининою?

Тиждень тому перший заступник голови Антимонопольного комітету України — державний уповноважений Марія Нижник повідомила, що ймовірно причина полягає в ціновій змові виробників курятини. Про це повідомляє Дніпрогад з посиланням на «Наше Місто».

Як зазнається, комітет надіслав запити про подорожчання курятини у 2017 року до дев’яти найбільших торгових роздрібних мереж та виробників, серед яких компанії «Агро-Овен», «Комплекс «Агромарс» і «Миронівський хлібопродукт» (МХП).

Попередній аналіз інформації, наданої майже всіма фігурантами дослідження, дав АМКУ підстави для припущення, що один з виробників зловживає монопольним домінуючим становищем, а інші замість того, щоб конкурувати, узгоджують із ним свою цінову політику і так само піднімають ціни».

Однак зробити остаточний аналіз та висновки з нього АМКУ не може, адже на його запит ще й досі не відповів «Миронівський хлібопродукт». Той самий, частка продукції якого на ринку складає більше 50 відсотків та який минулого року отримав 42 відсотки дотацій, виділених державою для аграріїв, тобто 800 мільйонів гривень.

А от очолювана власником МХП Спілка птахівників України, хоча запиту від АМКУ й не отримала, на запит уже відреагувала заявою на своєму сайті. Детально розклавши собівартість продукції на електрику, пальне, корм та обладнання, аби довести, що подорожчання мало підстави.

«Якщо розцінювати заяву АМКУ як тиск на виробників, просимо уникати подібних методів, оскільки будь-які необґрунтовані заяви негативно впливають на ринкову ситуацію та можуть призвести до падіння споживчого попиту, скорочення виробництва і, як наслідок, погіршення соціальних настроїв через скорочення робочих місць та подальшого зростання цін… Звертаємось до Антимонопольного комітету України та засобів масової інформації із закликом не робити та не поширювати публічних заяв з необґрунтованими звинуваченнями, вводячи при цьому в оману населення і провокуючи дестабілізацію на продуктовому ринку», - йдеться у дописі Спілки птахівників України.

Прикметно, що за інформацією столич­них ЗМІ, у Києві протягом останніх трьох-чотирьох днів курятина за окремими позиціями подешевшала аж на десять гривень.

Раніше повідомлялося, що за підрахунками економістів, ціни на споживчому ринку Січеславщини у грудні зросли майже на 1 відсоток, а з початку 2017 року – на 12,8%. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...