App Store Google Play

НЖСУ закликає припинити масове скорочення журналістів та режисерів Січеславщини

06.02.2018 17:00
НЖСУ закликає припинити масове скорочення журналістів та режисерів Січеславщини

Правління організації Національної спілки журналістів Січеславської області закликає підтримати Всеукраїнську акцію протесту проти масового скорочення журналістів, режисерів та телеоператорів. Про це повідомляє Дніпроград  з посиланням на відповідну заяву обласної спільноти журналістів.

Як зазначається, під виглядом чергового реформування Суспільного телебачення і радіомовлення правління ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» реалізує механізм масового скорочення журналістів, режисерів, та інших працівників ЗМІ.

Крім того, це здійснюється без врахування специфіки регіонів держави, без наявності обґрунтованих економічних розрахунків чисельності працівників, які повинні бути задіяні у технологічних процесах виготовлення певного контенту.

«Рішення правління ПАТ «НСТУ» від 21 грудня 2017 року прийняте всупереч Конституції України, а також із кричущими порушеннями Галузевої угоди між Державним комітетом телебачення і радіомовлення України та Профспілкою працівників культури України на 2017-2021 у сфері телебачення і радіомовлення. Його виконання призведе не тільки до непоправних втрат кадрового потенціалу творчих і технічних працівників Суспільного телебачення й радіомовлення, але й до руйнації та подальшого знищення його регіональних структур як таких», - йдеться у дописі.

За повідомленням, члени правління ПАТ «НСТУ» вказують на недофінансування як на головну причину необхідності скорочення кадрів. Однак кожний з них отримав за останній квартал 2017 року премії в розмірі 179 тисяч гривень.

«Необґрунтоване та волюнтаристське масове вивільнення працівників Суспільного телерадіомовлення, особливо в часи війни України з російським агресором, на наше глибоке переконання, призведе до тотального послаблення впливу держави і суспільства в інформаційному просторі. Особливо це стосується таких прифронтових областей, як наша», - зазначено в заяві.

Прикметно, що у цілому по Україні скорочується біля половини працівників, але у філії ПАТ «НСТУ» «Дніпровська регіональна компанія» - майже 70 %. Із працюючих сьогодні 245 співробітників тут під скорочення потрапили 165.

У зв’язку із зазначеною ситуацією члени правління організації Національної спілки журналістів Січеславської області звертаються до Президента Петра Порошенка та Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням зупинити безвідповідальні та незаконні дії правління ПАТ «НСТУ», які загрожують інформаційній та національній безпеці країни.

Також журналісти звернулися до Голови ВР України Андрія Парубія, голів парламентських фракцій, всіх народних депутатів, аби ініціювати створення тимчасової слідчої комісії ВР для вивчення та аналізу рішень ПАТ «НСТУ» щодо масового скорочення журналістів, режисерів, телеоператорів та інших працівників. До того ж, Генерального прокурора Юрія Луценка та міністра фінансів Олександра Данилюка просять організувати перевірку використання державних коштів «НСТУ».

«Ми висловлюємо свою солідарність із Профспілкою працівників культури України та закликаємо організувати Всеукраїнську акцію протесту у всіх регіонах країни. Тільки разом ми зможемо зупинити свавілля та незаконні дії правління ПАТ «НСТУ», відстояти свої соціальні та професійні права, захистити інформаційну безпеку держави», - стверджують члени організації.

Отже, конкретні вимоги стосуються скасування заходів щодо масового звільнення працівників ПАТ «НСТУ» та його регіональних філій, що має завершитися до другого квітня 2018 року.

Водночас, директор Дніпропетроської філії ПАТ "Національна суспільна телерадіокоманія України" Валентин Чанглі заявив Дніпрограду, що про сьогоднішнє зібрання не знав, хоча й є членом правління Спілки. 

Він категорично не згоден з даним рішенням, але на голосування його не запросили.

"Я не здивуюсь, якщо завтра дізнаюсь, що мене виключили з правління обласної організації НСЖУ, але поки що я значусь там 27 номером. Мене ніхто не запрошував і одностайність прийнятого рішення є неправдою, оскільки крім мене, не щонайменше одна людина утрималась", - заявив Чанглі.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...