App Store Google Play

На Дніпропетровщині вперше розчистили понад вісім кілометрів притоки Орілі

06.02.2018 12:00
На Дніпропетровщині вперше розчистили понад вісім кілометрів притоки Орілі

Приток Орілі – Заплавку розчищають вперше в історії. Багато років водойма забруднювалася. Влітку пересихала, навесні – затоплювала поля і городи місцевих мешканців. Вже розчистили понад 8 км Заплавки. Відразу колодязі наповнилися водою – раніше вони стояли пересохлі через замулені джерела. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко, інформує Дніпроград.

«Розчищаємо річки по всій області. Задачу з відновлення екосистеми Дніпропетровщини поставив Президент України Петро Порошенко, – зазначив Валентин Резніченко. – Річка Заплавка колись була повноводною, але через надмірну забрудненість її гідрологічний режим порушився. Після розчищення майже 12 км водойми селяни матимуть чисту річку та наповнені водою колодязі».

Річка Заплавка впадає в Оріль. Водойми сполучаються та підтримують гідрологічний режим одна одної. Але нормальна робота екосистеми була порушена – через надмірну замуленість Заплавки. Замість повноводдя – зарості очерету. Як і всі степові річки, ця поповнюється вологою під час опадів восени та взимку. Однак проточності майже не було, і вся вода виливалася на навколишні поля й городи. 

Більш за все потерпали мешканці семи сіл Магдалинівського та Царичанського районів. Питну води вони брали лише з колодязів. А ті стояли пересохлі через замулені джерела.

«Раніше мали глибоку річку, рибу ловили – й щуку, й окунів. Зараз не те що ніде ловити – худобу напоїти ніяк, – розповів мешканець села Мусієнкове Анатолій Хиря. – Добре, що зараз чистять».

Гідрологічний режим Заплавки відновлюють обласним та місцевим коштом. Розпочали восени – і вже витягли понад 60 тисяч кубометрів мулу. Як прочистили джерела, колодязі відразу наповнилися. 

«Велике спасибі від усіх жителів за те, що річку нашу відроджують, – поділився місцевий Петро Удод. – І вода в колодязях вже з’явилася, і худобу є де напоїти. Влітку планую порибалити».

Привели до ладу понад 8 км річки. Загалом розчистять майже 12 км водойми.

Для попередження подальшого забруднення Заплавки підрядники звели три дамби. Ці споруди затримуватимуть мул та сприятимуть вільному проходженню води руслом.

«Громада нашого села звернулася до губернатора з проханням виділити кошти на розчищення та відновлення водності Заплавки. Добре, що нас почули», – зазначила заступник голови Чернетчинської сільради Ольга Легка.

Всі роботи з відновлення гідрологічного режиму Заплавки підрядники планують завершити цьогоріч.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...