App Store Google Play

На Дніпропетровщині вперше розчистили понад вісім кілометрів притоки Орілі

06.02.2018 12:00
На Дніпропетровщині вперше розчистили понад вісім кілометрів притоки Орілі

Приток Орілі – Заплавку розчищають вперше в історії. Багато років водойма забруднювалася. Влітку пересихала, навесні – затоплювала поля і городи місцевих мешканців. Вже розчистили понад 8 км Заплавки. Відразу колодязі наповнилися водою – раніше вони стояли пересохлі через замулені джерела. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко, інформує Дніпроград.

«Розчищаємо річки по всій області. Задачу з відновлення екосистеми Дніпропетровщини поставив Президент України Петро Порошенко, – зазначив Валентин Резніченко. – Річка Заплавка колись була повноводною, але через надмірну забрудненість її гідрологічний режим порушився. Після розчищення майже 12 км водойми селяни матимуть чисту річку та наповнені водою колодязі».

Річка Заплавка впадає в Оріль. Водойми сполучаються та підтримують гідрологічний режим одна одної. Але нормальна робота екосистеми була порушена – через надмірну замуленість Заплавки. Замість повноводдя – зарості очерету. Як і всі степові річки, ця поповнюється вологою під час опадів восени та взимку. Однак проточності майже не було, і вся вода виливалася на навколишні поля й городи. 

Більш за все потерпали мешканці семи сіл Магдалинівського та Царичанського районів. Питну води вони брали лише з колодязів. А ті стояли пересохлі через замулені джерела.

«Раніше мали глибоку річку, рибу ловили – й щуку, й окунів. Зараз не те що ніде ловити – худобу напоїти ніяк, – розповів мешканець села Мусієнкове Анатолій Хиря. – Добре, що зараз чистять».

Гідрологічний режим Заплавки відновлюють обласним та місцевим коштом. Розпочали восени – і вже витягли понад 60 тисяч кубометрів мулу. Як прочистили джерела, колодязі відразу наповнилися. 

«Велике спасибі від усіх жителів за те, що річку нашу відроджують, – поділився місцевий Петро Удод. – І вода в колодязях вже з’явилася, і худобу є де напоїти. Влітку планую порибалити».

Привели до ладу понад 8 км річки. Загалом розчистять майже 12 км водойми.

Для попередження подальшого забруднення Заплавки підрядники звели три дамби. Ці споруди затримуватимуть мул та сприятимуть вільному проходженню води руслом.

«Громада нашого села звернулася до губернатора з проханням виділити кошти на розчищення та відновлення водності Заплавки. Добре, що нас почули», – зазначила заступник голови Чернетчинської сільради Ольга Легка.

Всі роботи з відновлення гідрологічного режиму Заплавки підрядники планують завершити цьогоріч.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...