App Store Google Play

Форпост проти ворогів: що утверджує назва Січеславська область

06.02.2018 14:00
Форпост проти ворогів: що утверджує назва Січеславська область

«Необхідність перейменування Дніпропетровської області явно назріла, зважаючи на офіційну назву міста Дніпро, Петровський у назві області - очевидний рудимент». «Закріплення за Дніпропетровською областю назви Січеславська, в першу чергу, змінить символіку території». «Нова назва позитивно працюватиме на імідж області», - саме так науковці Дніпра та області коментують ініціативу щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

Відомо, що наразі триває збір підписів щодо закріплення нової назви області. Небайдужі жителі звернулися до Президента України через сайт електронних петицій. Про ставлення наукових співробітників та вчених з активною соціальною позицією щодо повернення історичної назви розповідає кореспондент Дніпрограда.

Волонтер, радник голови ДніпроОДА, координатор створення музею АТО та заслужений діяч культури України Юрій Фанигін пояснив, що історикам завжди було зрозуміло: зміна топонімічних назв радянського часу є логічною складовою процесу розвитку української держави.

«Запропонована назва – «Січеславська» - мені особисто здається досить влучною. На сучасному етапі державотворення вона правильно підкреслить визначну роль, яку відіграли наші славні військові частини у проведені антитерористичної операції на Сході України. Також ця назва пов’яже наше сьогодення з минулим регіону, апелюючи до часів козацтва, що, звісно, логічно та вірно в історичному контексті.  Окрім того, назва області  вельми семантично приваблива і зможе закріпити за нашою область дуже впізнаваний бренд. На мою думку, це допоможе залучити більшу кількість туристів та вплине на загальний розвиток туристичної галузі регіону», - стверджує Юрій Фанигін.

Аспірант-історик та директор ГО «Інститут суспільних досліджень» Вадим Прокопов говорить, що ініціатива по перейменуванню області на Січеславську достойна підтримки. На його думку, в будь-якій справі оновлення мусять починатись з правильних визначень та найменувань. Будувати нову – європейську - Україну логічніше та доцільно у Дніпрі, аніж у Дніпропетровську, яке назване на честь більшовика Петровського. Радянські посадовці точно не прагнули будувати незалежну Україну, не кажучи про її європейськість та демократичність. Як відомо, більшовики спочатку захопили незалежну УНР, а потім побудували антидемократичну тоталітарну державу, що не тільки пригнічувало особистість людини, але й викорінювало все українське.

«Наш регіон був центром козацьких вольностей та місцем розташування усіх основних Січей. Існування на наших теренах традиційного козацького січового демократичного устрою актуалізується через назву Січеслав. Хоча ця демократія не була схожою на сучасну, головним був принцип січової рівності та виборності влади», - додав Вадим Прокопов.

Важливо пам’ятати, що козацтво було християнським форпостом проти ворогів. Сьогодні ж місто Дніпро та область виконує роль бастіону української державності на Сході.

«Січеславська - хороша назва для області, з точки зору перспективи брендування та історичних витоків. Єдине, що варто зараз робити - запускати кампанію по впровадженню у суспільний дискурс слова «Січеславщина» не лише в Дніпрі, де слово вже прижилося, а й в Павлограді, Нікополі, Петропавлівці», – вважає доцент кафедри всесвітньої історії ДНУ імені Олеся Гончара, голова ради молодих вчених, редакторка соціальної мережі для науковців Science-Community.org Валерія Лавренко.

Підсумовуючи, необхідно зауважити, що зараз питання перейменування нашої області є нагальним одразу з декількох причин. По-перше, воно є частиною декомунізації - лікування суспільства від вірусу радянського рабства, яке роками, починаючи з відновлення незалежності 1991 року, відкладалося кудись "на потім". По-друге, нова, наповнена сенсом одвічної стійкості, боротьби і захисту проти зовнішнього ворога, назва рідного краю має стати ще одною запорукою його безпеки у рамках боротьби з російською агресією і пропагандою. Ви уявляєте, щоб комусь спало на думку влаштовувати проросійську "народну республіку" з назвою Сичеславская? 

Відтак патріоти рідного краю, історики, та суспільні діячі сходяться на думці: затягувати з цим питанням більше не можна.

Раніше в інструкції повідомлялося, як можна підтримати петицію щодо перейменуванні області на Січеславську.

Нагадаємо, що раніше з ідеєю перейменування області виступив народний депутат Андрій Денисенко, який свого часу став ініціатором постанови Верховної Ради про перейменування Дніпропетровська на звичну містянам назву Дніпро. Він також підтримує ідею перейменування Дніпропетровської області на Січеславську і певен, що це завдання є цілком вирішуваним у діючому складі Парламенту і на цьому етапі розвитку нації і держави.

Він також звернуся до дніпрян через соцмережі з закликом підтримати петицію до Президента.

Також кореспондент Дніпрограда дізнавався ставлення молоді міста та області до цієї ініціативи. 

Крім того, лідер гурту "Тінь Сонця" Сергій Василюк підтримав перейменування області на Січеславську.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...