App Store Google Play

Лідер гурту "Тінь Сонця" підтримав перейменування області на Січеславську

05.02.2018 13:00
Лідер гурту "Тінь Сонця" підтримав перейменування області на Січеславську

Відомий шанувальникам не лише як лідер і засновник гурту «Тінь Сонця», а й як громадський і політичний діяч, автор просвітницького проекту «Видатні українці» Сергій Василюк підтримав перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Про це митець розповів в ексклюзивному коментарі для «Дніпрограду».

Після того як дніпровські активісти зініціювали перейменування Дніпропетровської області на Січеславську, зокрема, зареєстрували на сайті Президента відповідну петицію, що активно набирає голоси, у регіоні розгорілася активна дискусія, яку ж насправді назву має носити наша область. Сергій Василюк не лишився осторонь та висловив свою думку, адже назва цілого регіону – питання всеукраїнського масштабу.

«Мені дуже подобається назва Січеславщина. Адже якщо дивитися на історію назви вашого міста, то вона дуже суперечлива та водночас цікава. Однією з перших його назв був Новий Кодак, потім Катеринослав. Дуже короткий час була назва навіть Новоросійськ, яка категорично неприйнятна. Але тоді, коли офіційна назва міста була Катеринославом, чому в часи УНР його спробували перейменувати на Січеслав? Тому що вже тоді пронаціональні українці та інтелігенція прагнула позбавитися від брехливого імперського міфу, колоніальної назви, яка прославляла Катерину ІІ і зруйнувала пам’ять про запорозькі січі. Вони хотіли назвати місто Січеславом – місто, яке щодня б нагадувало його мешканцям про козацьку славу, незламну волю та справжню українську Державу, відвойовану в степах регіону. Ми маємо підтримати ініціативу небайдужих українців, яку не змогли втілити сто років тому, та назвати нехай не місто, а ще краще – весь регіон сильною та важливою для національної пам’яті назвою. Тому я вважаю, що для Дніпропетровщини назва Січеславщина дуже правильна та історично значуща», - вважає Сергій Василюк.

Також на думку фронтмена гурту «Тінь Сонця», похідна назва регіону від міста Дніпро – Дніпровська область, як пропонує частина населення, є занадто «слабкою» для нашого краю.

«Дніпро – чудова назва. Але особисто для мене Дніпро – це в першу чергу річка. Мені навіть назва вашого видання «Дніпроград» здається більш грамотною та влучною для назви саме міста. Я розумію дніпрян, адже навіть в часи Дніпропетровська усі називали його Дніпром. Але якщо ми маємо широчезний пласт історії козаччини, часів УНР, чималу кількість української літератури, де фігурує назва «Січ», і маємо можливість закарбувати це у назві регіону, то навіщо нам обезличувати себе Дніпровською областю?

Я дуже поважаю ваше місто. І розумію, що кожний мешканець того чи іншого мегаполісу, який змалку звик до однієї назви, дуже болісно сприймає такі зміни, як перейменування. Але наші українські назви – це наша візитівка, це наше обличчя і цього не потрібно цуратися, такими речами треба пишатися та нести у маси, кричати про це на весь світ, гордо заявляти – «Я з козацького краю!».

Не так давно, лише 26 років тому, Маріуполь був Ждановим, а Луганськ був Ворошиловградом. Люди звикли. Ба більше, якщо їм запропонувати повернути оті старі всіма вже забуті тоталітарні назви, навряд вони погодяться. А яку ж справу тоді чудову зробили - обом містам повернули дуже гідні історичні назви», - пояснив Василюк.

Тож Сергій Василюк закликав усіх небайдужих українців, зокрема і мешканців майбутньої Січеславщини, долучитися до історичного моменту, допомогти відновити українську спадщину та підтримати петицію своїм голосом.

Нагадаємо, директор «Агентства розвитку Дніпра» Володимир Панченко вважає, що перейменування області на Січеславську додасть регіону туристичної привабливості.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....