App Store Google Play

Доньці Сашка Чернікова президент призначив іменну стипендію

05.02.2018 09:20
Доньці Сашка Чернікова президент призначив іменну стипендію

Президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення стипендій дітям журналістів, які загинули через виконання професійних обов’язків. Про це йдеться на сайті президента, інформує Дніпроград.

Указом встановлюються президентські стипендії дітям журналістів Віктора Гурняка – Юстині Гурняк (2012 року народження) та Олександра Чернікова – Олені Черніковій (2014 року народження).

Віктор Гурняк та  Олександр Черніков загинули, захищаючи незалежність України у районі проведення антитерористичної операції.

«Документ було розроблено за ініціативи громадськості на виконання попереднього рішення глави держави від 16 вересня 2017 року щодо запровадження додаткових заходів стосовно соціального захисту дітей журналістів, які загинули або яким встановлено інвалідність у зв’язку з виконанням професійних обов’язків, і підвищення ефективності державної підтримки працівників засобів масової інформації та їхніх сімей», – йдеться в повідомленні.

Фотокореспондент Віктор Гурняк загинув 19 жовтня 2014 року від мінометного снаряду, коли під обстрілом вивозив поранених на Луганщині. Його було посмертно нагороджено орденом «За мужність» III ступеня. Фотовиставку Гурняка з лінії фронту показували у Європарламенті та в українському музеї в Чикаго.

22 січня 2015 року в бою під Донецьким аеропортом під час виконання військового завдання загинув боєць 25-ї окремої аеромобільної бригади Олександр Черніков (позивний «Репортер»). За життя він працював журналістом на 9-му телеканалі Дніпра, на 51-му каналі Дніпропетровської ОДТРК. Олександр Черніков посмертно був відзначений орденом «За мужність» III ступеня. У Дніпрі на честь загиблого журналіста назвали вулицю, а в університеті, де він навчався, відкрили меморіал на його честь.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...