App Store Google Play

Дніпрян запрошують обговорити пропозицію щодо перейменування області на Січеславську

05.02.2018 11:00
Дніпрян запрошують обговорити пропозицію щодо перейменування області на Січеславську

10 лютого Просвіта запрошує громадськість міста обговорити пропозицію щодо перейменування нашої області на Січеславську. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку заходу у Facebook.

Представники Січеславської Просвіти зазначають, що в останній час нагально постала проблема декомунізації назви нашої області. Попри те, що назва Січеслав вже давно використовується багатьма патріотичними мешканцями міста, для деяких громадян ставлення до цього топоніму залишається складним і неоднозначним. 

Допомогти розібратись в історії походження цієї назви, важливості затвердження цієї назви на державному рівні та вирішити суспільні проблеми допоможуть: активіст Кирило Дороленко, історик Микола Чабан та журналіст Максим Мірошниченко.

Для участі в обговоренні запрошуються як прихильники назви Січеславська область, так і опоненти цієї ініціативи.

По завершенню виступів, відвідувачам заходу буде надана можливість поставити запитання та висловити власні думки.

Зустріч відбудеться в приміщенні Січеславської Просвіти за адресою: вулиця Володимира Мономаха, 17А на другому поверсі. Обговорення триватимуть з 16:00 до 18:00.

Вхід безкоштовний. Спілкування відбуватиметься українською мовою.

Нагадаємо, що з ідеєю перейменування області виступив народний депутат Андрій Денисенко, який свого часу став ініціатором постанови Верховної Ради про перейменування Дніпропетровська на звичну містянам назву Дніпро. Він також підтримує ідею перейменування Дніпропетровської області на Січеславську і певен, що це завдання є цілком вирішуваним у діючому складі Парламенту і на цьому етапі розвитку нації і держави.

Він також звернуся до дніпрян через соцмережі з закликом підтримати петицію до Президента.

Наразі триває збір підписів щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Активісти Дніпра та області звернулися до Президента України через сайт електронних петицій з проханням сприяти поверненню історичної назви.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...