App Store Google Play

У Дніпрі місяць не можуть прибрати рештки собаки, померлої від небезпечної хвороби

04.02.2018 16:00
У Дніпрі місяць не можуть прибрати рештки собаки, померлої від небезпечної хвороби

Вже цілий місяць у Дніпрі розкладається труп собаки, померлої від лептоспірозу. Ця інфекція загрожує не лише тваринам, а й людям, та дуже легко поширюється. Скриня з інфікованими рештками знаходиться у самому середмісті, попри це жодна служба не береться її утилізувати. Ветеринари з острахом чекають весни - із настанням тепла навіть скриня може не врятувати від поширення інфекції. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "ТСН".

Усі нюанси дезинфекції ветеринар Ігор мусить вивчати через скриню. У ній, на задньому дворі ветклініки знаходиться джерело небезпечної хвороби.

Хворого Марсика до клініки привели господарі місяць тому. Здоровий раніше пес, раптом почав відмовлятися від води і їжі. Врятувати його не змогли. Коли лікарі отримали результати аналізу, кажуть, очам не повірили. З хворобою, яка уразила собаку не стикалися вже понад 20 років.

Від тварин на лептоспероз можуть заразитися і люди, смертність 50%. Інфекція живе місяцями, від померлої тварини розноситься гризунами, потім іде у ґрунт, а звідти у водойми.

"Якщо просто залишити труп, або закапати його - буде розрастатися це вогнище, і потрібне спеціальне місце для знищення", - розповів голова асоціації ветеринарів Дніпра Владислав Чумак.

Утилізувати померлого собаку, сама клініка за законом не може. Це мають робити спеціальні служби. Які саме, ветеринари почали з'ясовувати після результатів аналізу.

Їх чекали аж три тижні, а коли фахівці приїхали, заявили - що утилізація не їх справа. У КП "Зооконтроль", яке відповідає за утилізацію померлих тварин, розводять руками. Дозволу на роботу з інфікованими рештками не мають, та і обладнання не працює.

Що робити, має знати "Держпродспоживслужба", саме на неї покладений контроль за випадками інфекційних хвороб у тварин. У відчаї ветеринари починають шукати приватні фірми, котрі можуть їм допомогти. Години перемов, і з 10 фірм жодна не має відповідного дозволу. Ветеринари дзвонять вже і по іншим областям, і ще ретельніше посипають хлоркою землю біля скрині.

Поки що запевняють, що загрози поширення хвороби не має, але з острахом чекають весни, побоюються, що із настанням тепла навіть скриня не врятує.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...